Przedsiębiorcy popierają działania Ministerstwa...
http://sxc.hu/

Przedsiębiorcy popierają działania Ministerstwa Sprawiedliwości

Krzysztof Kwiatkowski na debacie w BusinessCentre Club: Przedsiębiorcy popierają działania Ministerstwa Sprawiedliwości.


Ponad 92% przedsiębiorców opowiedziało się za wprowadzeniem oceny okresowej sędziów, 71% przedsiębiorców uważa, że przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, umożliwiająca rejestrację spółek z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet, ułatwi zakładanie działalności gospodarczej, prawie 79% przedsiębiorców popiera wprowadzenie w sądach powszechnych protokołu elektronicznego, czyli nagrywania rozpraw – to wyniki ankiety jaką Business Centre Club przeprowadził wśród swoich członków.

 

Ministerstwu Sprawiedliwości w szczególny sposób zależy na usprawnieniu i ułatwieniu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – powiedział Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie debaty pt. „Wymiar sprawiedliwości przyjazny przedsiębiorcom?”, organizowanej przez BCC. W trakcie tego spotkania przedstawiono wyniki ankiety. Miniony, 2010 r. był okresem wielu osiągnięć w zakresie wymiaru sprawiedliwości. Nowe inicjatywy legislacyjne, a także m.in. intensywne działania z wykorzystaniem informatycznych technologii sprawiły, że polski wymiar sprawiedliwości staje się nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim coraz bardziej dostępnym dla obywateli, w tym także dla przedsiębiorców. Nasz kraj, by móc być konkurencyjnym gospodarczo musi zapewnić efektywną współpracę między przedsiębiorcami a administracją publiczną. Prace Ministerstwa Sprawiedliwości skoncentrowane są na tworzeniu bardziej elastycznego prawa i w coraz większym stopniu spełniającego oczekiwania, które stawia nam wolny rynek, z poszanowaniem zasad równości i konkurencji – dodał Krzysztof Kwiatkowski.

 

Minister przypomniał niektóre z podejmowanych w ostatnim czasie działań resortu sprawiedliwości. Uczestnicy debaty dyskutowali o m.in. elektronicznej rejestracji spółki z o.o., e-sądzie i jego dalszym rozwoju, a także o nowelizacji ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych - wprowadzającej menadżerski sposób zarządzania sądami oraz okresową ocenę pracy sędziów, połączoną z planem ich zawodowego rozwoju.

 

Chciałbym wszystkich Państwa zapewnić, że jako Minister Sprawiedliwości w dalszym ciągu będę podejmował decyzje mające na celu usprawnienie funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości – zadeklarował Minister Krzysztof Kwiatkowski.

 

 

MS

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 226 głosów
42%

przez telefon

94 głosów
55%

z komputera

124 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
2%

na poczcie lub w punktach opłat

5 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także