Przedsiębiorcy lubią załatwiać sprawy urzędowe przez...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Przedsiębiorcy lubią załatwiać sprawy urzędowe przez internet, - Ty też możesz!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Dlatego coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną. Służy do tego wiele rozwiązań oferowanych przez różnego rodzaju firmy (np. druki IPS). W ten sposób można np. rozliczyć podatek CIT.

Wypełnij zeznanie CIT-8

Każdy podatnik podatku dochodowego od osób prawnych (z wyjątkiem podmiotów zwolnionych) musi rozliczyć się z fiskusem składając druk CIT-8. Powyższe zeznanie podatkowe należy złożyć w ciągu trzech miesięcy od daty zakończenia roku podatkowego. Oznacza to, że jeżeli danej osobie okres trwania roku podatkowego pokrywa się z rokiem kalendarzowym, to musi złożyć w urzędzie CIT-8 do 31 marca następnego roku.

Oprócz tego można dołączyć do zeznania CIT-8 druk CIT-8/O. Stanowi on informację o odliczeniach od dochodu i od podatku oraz o dochodach wolnych i zwolnionych od podatku.

ZAP-3 zastąpił formularz NIP-3

W przypadku zmiany adresu zamieszkania lub nr rachunku bankowego, warto poinformować o tym urząd skarbowy jak najwcześniej. Będzie to pomocne np. w wymianie korespondencji z organami skarbowymi.

Ponadto dzięki posiadaniu aktualnego nr konta bankowego podatnika urząd może zwrócić mu przysługującą nadpłatę podatku przy pomocy przelewu. Oznacza to, że nie zostanie ona uszczuplona o koszty związane z opłatą pocztową w przypadku doręczenia nam gotówki przekazem. W tym celu osoby objęte rejestrem PESEL, nieprowadzące działalności gospodarczej lub niezarejestrowane jako podatnicy podatku VAT powinny zgłosić urzędowi skarbowemu swój aktualny adres zamieszkania, nr rachunku bankowego, nr telefonu lub adres e-mail na druku ZAP-3. Od 1 stycznia 2012 r. zastąpił on obowiązujący wcześniej formularz NIP-3.

Można to zrobić np. za pomocą programu PIT pro 2013. Dodatkowo dzięki temu zyskasz możliwość rozliczenia się już dziś w prosty sposób darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak zgłosić numer konta bankowego do przelania zwrotu podatku w PIT program online?