Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Przedsiębiorcy lubią załatwiać sprawy urzędowe przez...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Przedsiębiorcy lubią załatwiać sprawy urzędowe przez internet, - Ty też możesz!

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce narzeka na zbyt duża liczbę procedur i formalności, z jakimi przedsiębiorca ma do czynienia w kontaktach z administracją publiczną.

Dlatego coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną. Służy do tego wiele rozwiązań oferowanych przez różnego rodzaju firmy (np. druki IPS). W ten sposób można np. rozliczyć podatek CIT.

Wypełnij zeznanie CIT-8

Każdy podatnik podatku dochodowego od osób prawnych (z wyjątkiem podmiotów zwolnionych) musi rozliczyć się z fiskusem składając druk CIT-8. Powyższe zeznanie podatkowe należy złożyć w ciągu trzech miesięcy od daty zakończenia roku podatkowego. Oznacza to, że jeżeli danej osobie okres trwania roku podatkowego pokrywa się z rokiem kalendarzowym, to musi złożyć w urzędzie CIT-8 do 31 marca następnego roku.

Oprócz tego można dołączyć do zeznania CIT-8 druk CIT-8/O. Stanowi on informację o odliczeniach od dochodu i od podatku oraz o dochodach wolnych i zwolnionych od podatku.

ZAP-3 zastąpił formularz NIP-3

W przypadku zmiany adresu zamieszkania lub nr rachunku bankowego, warto poinformować o tym urząd skarbowy jak najwcześniej. Będzie to pomocne np. w wymianie korespondencji z organami skarbowymi.

Ponadto dzięki posiadaniu aktualnego nr konta bankowego podatnika urząd może zwrócić mu przysługującą nadpłatę podatku przy pomocy przelewu. Oznacza to, że nie zostanie ona uszczuplona o koszty związane z opłatą pocztową w przypadku doręczenia nam gotówki przekazem. W tym celu osoby objęte rejestrem PESEL, nieprowadzące działalności gospodarczej lub niezarejestrowane jako podatnicy podatku VAT powinny zgłosić urzędowi skarbowemu swój aktualny adres zamieszkania, nr rachunku bankowego, nr telefonu lub adres e-mail na druku ZAP-3. Od 1 stycznia 2012 r. zastąpił on obowiązujący wcześniej formularz NIP-3.

Można to zrobić np. za pomocą programu PIT pro 2013. Dodatkowo dzięki temu zyskasz możliwość rozliczenia się już dziś w prosty sposób darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Loading Comments