Przedsiębiorcy kochają sport, najbardziej jazdę na...
http://sxc.hu/

Przedsiębiorcy kochają sport, najbardziej jazdę na rowerze

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Prawie wszystkie dzieci ćwiczą podczas lekcji WF-u, a dwie trzecie społeczeństwa (…) uprawia sport – tak minister Joanna Mucha wyobraża sobie kondycję sportową Polaków w 2020 roku. Z badania przeprowadzonego przez Tax Care i Idea Bank wynika, że drobni przedsiębiorcy taki wynik już osiągnęli. Zaledwie 5 na 100 badanych przyznaje się bowiem, że nie uprawia żadnego sportu. Nawet jeśli uwzględnić to, że połowa badanych na aktywność sportową przeznacza zaledwie 1-3 godziny tygodniowo, uzyskany rezultat można uznać za bardzo dobry. Wysoki odsetek przedsiębiorców uprawiających sport może być efektem samodyscypliny wśród osób prowadzących własną firmę, ale też wynikać stąd, że w badaniu wzięły udział przede wszystkim osoby mieszkające w dużych miastach, gdzie uprawnianie sportu jest „trendy”.

1-408

Na pierwszym miejscu rower

Jazda na rowerze jest numerem jeden jeśli chodzi o popularność różnych dyscyplin sportu wśród przedsiębiorców. Deklaruje ją aż 19% badanych. Na drugim miejscu znalazło się pływanie, które uprawa 16% przedsiębiorców, a na trzecim gra w piłkę (nożną, siatkówka, koszykówka) – ten rodzaj aktywności deklaruje 12% respondentów.

2-569

Od kilku do nawet 10 godzin aktywności w tygodniu

Jeśli spojrzymy na czas, jaki przedsiębiorcy przeznaczają na aktywność sportową, to wynik badania wygląda już nieco mniej optymistycznie, choć wielu respondentów nadal ma się czym pochwalić. Jak wynika z badania najwięcej, bo 44% ankietowanych przeznacza na uprawianie sportu 1—3 godzin tygodniowo. Jednak aż 36% poświęca na sport od 4-6 godzin, a 8% nawet powyżej 10 godzin w tygodniu. Dla 12% wystarczający jest przedział 7-9 godzin na tydzień.

3-462

Wśród grupy, która poświęca więcej niż 10 godzin w tygodniu na uprawianie sportu najwięcej jest rowerzystów – 19%. Na drugim miejscu znalazły się osoby uprawiające gry zespołowe, z wynikiem 14%. Wśród osób, które przeznaczają na sport aż 10 godzin tygodniowo, 11% stanowią badani uprawniający pływanie.

W telewizji i stadionie zwyciężyła siatkówka

Z uwagi na niedawne emocje związane z igrzyskami olimpijskimi, zapytaliśmy też o to, jakie dyscypliny sportu przedsiębiorcy najbardziej lubią oglądać. Tu zdecydowanym faworytem okazała się siatkówka, na którą wskazało 16% badanych. Na kolejnych miejscach z wynikiem ok. 10% znalazły się lekkoatletyka i piłka nożna.

20-08-2012-wykres-iv-1158

 

 

Katarzyna Rola-Stężycka, Tax Care
Taxcare.pl

tax-care---logo-150

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Split payment – dochodowy interes dla budżetu państwa. A co na to biznes?