Przedsiębiorco, obudź się! Ty możesz być następny! - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika
Przedsiębiorco, obudź się! Ty możesz być następny!
KS
http://sxc.hu/
Gredan

Przedsiębiorco, obudź się! Ty możesz być następny!

Podziel się tym artykułem:   

Czy wiesz, że 12% Polaków nie spłaca swoich zobowiązań finansowych? Według raportu Krajowego Rejestru Długów z 2012 roku, niemal co czwarta badana osoba przyznała się do problemów  ze zwrotem zaległych sum pieniędzy. Co bardziej niepokojące aż 54% stwierdziło, że reguluje swoje należności opóźniając spłatę. 

Wyobraź sobie, że jedna z tych osób już jest lub będzie twoim dłużnikiem.

Zastanawiałeś się, jak wybrnąć z takiej sytuacji?

Windykacja – dlaczego warto?

Powodów jest kilka. Możesz być młodym przedsiębiorcą, który właśnie rozpoczął przygodę w świecie biznesu, albo starym wyjadaczem, którego firma z powodzeniem funkcjonuje już od kilkunastu lat. Bez względu na Twój staż, samodzielna walka z nieuczciwymi kontrahentami jest mozolna i czasochłonna, wiąże się też z dodatkowym obciążeniem finansowym. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy windykacyjnej wcale nie musi być kosztowne. Nie pobieramy opłat za weryfikację osoby zadłużonej. Nawet umowę przesyłamy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Co ważne, jeżeli nie odzyskamy należności od dłużnika, klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z prowadzeniem sprawy – twierdzi Jolanta Wodniak Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o.

Skutecznie znaczy efektywnie

Osoba, która zwraca się do firmy świadczącej usługi windykacyjne oczekuje rezultatów. Chce odzyskać swoje pieniądze, dlatego o pomoc prosi specjalistów. A co świadczy o ich skuteczności? – Atutem jest windykacja terenowa, nasi pracownicy preferują bezpośredni kontakt z dłużnikiem. Niestety większość firm, przy mniejszych sumach, prowadzi windykację telefoniczną, która w praktyce przynosi słabsze wyniki – przekonuje Piotr Pisz Dyrektor Handlowy Spółki Gredan. Jak napisał w jednej ze swoich powieści Paulo Coelho: „Jest tylko jeden sposób nauki – poprzez działanie”. Nabywając doświadczenie zyskujemy bezcenną wiedzę i umiejętności, bo skuteczność oznacza też profesjonalizm. – Współpracujemy z Pośrednictwem Finansowym „KREDYTY-Chwilówki”, firmą działająca w branży finansowej. Kontakt z „trudnym klientem” wiele nas nauczył – dodaje Piotr Pisz.

Mediator czy windykator?

Zatrudniony na takim stanowisku powinien posiadać odpowiednie cechy osobowości, ale też być wyposażony w odpowiednią wiedzę. – Taka osoba, zanim podejmie pracę, przechodzi specjalistyczne szkolenia dotyczące m.in. przepisów prawa, czy technik negocjacyjnych – tłumaczy Jolanta Wodniak. Windykator powinien być też mediatorem. Stosowanie ugody w relacjach z dłużnikiem w konsekwencji przyczynia się przecież do spłaty zaległych zobowiązań, czyli do satysfakcji klienta.

Ta natomiast, według Polskiego Związku Windykacji, jest jedną z kluczowych wytycznych, jakie obowiązują w tej branży.

Kto Poleca?

Rekomendacja rzecz ważna. Siła oddziaływania listów polecających jest ogromna, zwłaszcza gdy usługi firmy poleca inna uznana marka: – pracownikom Firmy Gredan udało się odzyskać należności firmy „Ustronianka” nawet w przypadkach, w których komornik sądowy uznał egzekucje za bezskuteczne – możemy przeczytać w jednym z nich. Taka firma jest bardziej wiarygodna, a skuteczność jej działań potwierdzona, dlatego warto skorzystać z podobnej oferty. Pamiętaj! Jeżeli nie chcesz lub nie możesz czekać na spłatę długu, zdecyduj się na wykup wierzytelności. To doskonała metoda, żeby raz na zawsze pozbyć się niechcianego dłużnika i w perspektywie uniknąć „finansowych zawirowań”.

Być może dręczy Cię ten sam problem?

Czy wiesz jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Jeżeli tak wypowiedz się!

Twój komentarz może komuś pomóc!


Monika Barzycka
Gredan Sp. z o.o. 

Podziel się tym artykułem: