Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Program PIT 2019 – korzyści nie tylko dla podatników
thebluediamondgallery.com
Podatnik.Info

Program PIT 2019 – korzyści nie tylko dla podatników

Wszystko wskazuje na to, że liczba ta nadal będzie rosnąć, aż do całkowitego wyparcia papierowych formularzy. Co przemawia za korzystaniem z programów do rozliczania PIT online?


Program PIT 2019 - bieżąca korekta popełnianych błędów

Najnowsze wersje programu PIT do minimum redukują ryzyko popełnianych błędów. A tych, jak wylicza Ministerstwo Finansów, Polacy popełniają sporo. Deklaracje wracają z urzędu z adnotacją na temat braku numeru PESEL, podpisu, nieuzupełnienia niektórych pól. To banalne błędy, których łatwo można uniknąć korzystając z programu automatycznie sprawdzającego, czy wszystkie wymagane pola w formularzu zostały wypełnione, a także pilnuje ich poprawności. Jeśli więc ktoś pominie cyfrę przy wpisywaniu PESEL, program nie pozwoli na wysłanie deklaracji do czasu jej uzupełnienia. Podobnie z opuszczonymi polami – program wskaże dokładnie, które z nich wymagają jeszcze wypełnienia. Minimalne jest również ryzyko pomyłek w obliczeniach, ponieważ te dokonywane są automatycznie przez program.

  • Prosta i intuicyjna obsługa – również dla początkujących

Program PIT 2019 wyróżnia się niezwykle intuicyjną obsługą. Osoby, które do tej pory nie wypełniały jeszcze samodzielnie deklaracji podatkowej, mogą być przerażone jej skomplikowaniem. Program do rozliczeń PIT online niweluje jednak związany z tym stres. Krok po kroku prowadzi on użytkownika przez wybór właściwego formularza, przez kolejne jego pola, aż do wysyłki deklaracji do urzędu. Proces ten jest maksymalnie uproszczony – całość powinna zająć nie więcej niż kilkanaście minut.

Dostępność w każdym miejscu i czasie


Dzięki programowi PIT 2019 można wypełnić w dowolnym miejscu i momencie, wszędzie tam, gdzie jest możliwość skorzystania z komputera z dostępem do Internetu. Pozwala to na nadanie PIT np. podczas biznesowej podróży lub z zacisza własnego domu. Chętnie korzystają z tego osoby, które często podróżują, a także te, które mieszkają z dala od urzędu lub wychowują małe dzieci i trudno im znaleźć czas na stanie w kolejce do urzędu lub na poczcie. Program do PIT to także wielkie ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

  • Pewność dostarczenia

Program PIT 2019 gwarantuje doręczenie deklaracji do właściwego urzędu. Nie ma ryzyka związanego z zaginięciem przesyłki na poczcie czy zawieruszeniem papierowej deklaracji – wszystkie dane trafiają od razu do systemu. Od razu po wysyłce PIT, podatnik otrzymuje UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Stanowi ono potwierdzenie, że deklaracja nie zawiera błędów formalnych i że wpłynęła w terminie do urzędu.

Szybszy zwrot podatku i ułatwienie pracy urzędnikom

Osoby, które wysyłają PIT przez Internet mogą liczyć na znacznie szybszy zwrot podatku. Ministerstwo Finansów aktywnie zachęca Polaków do wysyłki deklaracji drogą internetową, ponieważ ułatwia to pracę urzędnikom. PIT w formie elektronicznej nie wymaga przenoszenia danych do komputera, jest też dużo bardziej czytelny i przejrzysty. Deklarację taką można sprawdzić niemal od razu, co przekłada się również na szybszy zwrot podatku, jeśli taki przysługuje składającej go osobie.

Loading Comments
Zainteresuje cię także