Program PIT 2019 – dlaczego rozliczanie PIT online się...
wikimedia.org
Podatnik.Info

Program PIT 2019 – dlaczego rozliczanie PIT online się opłaca?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Złożenie deklaracji podatkowej w taki sposób niesie za sobą sporo korzyści, zarówno dla podatnika, jak i urzędników. Warto wiedzieć, co możemy zyskać przesyłając swój PIT online do Urzędu Skarbowego.

PIT 2019 przez Internet to korzyści dla podatnika

Już sama forma rozliczenia i złożenia deklaracji podatkowej to spora korzyść dla podatnika. Wszystkie formalności można załatwić z domu, wystarczy wypełnić deklarację i przesłać ją za pomocą programu online podłączonego do systemu E-deklaracje. Biorąc pod uwagę czas dojazdu do urzędu i czas spędzony w kolejkach, możemy zaoszczędzić w ten sposób znaczną część dnia. Dodatkowo PIT przez Internet można przesłać o każdej porze dnia i nocy, a nie tylko w godzinach funkcjonowania urzędu.

Wszystkie formularze PIT są dostępne w programie, w aktualnie obowiązujących wersjach. Wystarczy je jedynie uzupełnić danymi pochodzącymi z PIT-ów od pracodawców. Po wpisaniu danych w odpowiednie rubryki, nie trzeba nic obliczać, program robi to za nas. Dzięki temu program PIT 2019 jest  intuicyjny również dla osób, które do tej pory samodzielnie nie rozliczały podatku.

Kolejną korzyścią z rozliczeń online jest fakt, że ewentualne opłaty skarbowe także można uiścić poprzez przelew na wskazany numer konta. Jeśli to nam należy się zwrot podatku, wysyłając deklarację przez program PIT za 2018 możemy liczyć na jego szybszy wpływ na konto. Wysyłając PIT przez Internet  ułatwiamy proces rachunkowości centralnej, skracamy czas obiegu dokumentów między centralą a urzędem miejscowym. Tym samym szybciej można liczyć na sprawdzenie poprawności deklaracji - cały proces rozliczenia znacznie przyśpiesza.

Rozliczenie przez Internet wspiera państwo polskie

Okazuje się, że rozliczenie podatków przez Internet to nie tylko korzyści dla podatnika, ale również dla państwa. Dlatego w ostatnim czasie administracja państwowa robi wiele, by zwiększyć liczbę osób rozliczających się drogą elektroniczną. System E-deklaracje powoduje, że Polska zbliża się do standardów rozliczeń podatków w Europie, gdzie PIT-37 i PIT-36 w formie elektronicznej jest normą. Dzięki temu wprowadzany jest szybki i nowoczesny obieg dokumentów drogą elektroniczną, ograniczający biurokrację i tworzący centralny system dokumentacji, do której można uzyskać łatwy dostęp w każdym urzędzie. Dzięki usprawnieniu procesu obiegu dokumentów państwo polskie może ograniczyć ilość wydatków przeznaczanych na administrację, fundusze te mogą wspierać inne gałęzie działalności państwa.

PIT 2019 bije rekordy pobrań - coraz większa liczba Polaków rozlicza się on-line

Z roku na rok wzrasta liczba Polaków składających deklaracje przez Internet. Jak widać, system ma same korzyści i właściwie jest pozbawiony wad. Oszczędność czasu jest ewidentna, a do tego programy PIT dają spory komfort podatnikowi, który może się rozliczyć o dowolnej porze i następnie wysłać deklarację poprzez kilka kliknięć myszy. Nie ma wątpliwości, że już za kilka lat internetowe deklaracje zaczną całkowicie wypierać wersje papierowe.

Rozlicz swój podatek już dziś z Programem PIT Pro ! 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Program PIT 2019 – korzyści nie tylko dla podatników