Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Program PIT 2019 – dlaczego rozliczanie PIT online się...
wikimedia.org
Podatnik.Info

Program PIT 2019 – dlaczego rozliczanie PIT online się opłaca?

Program PIT za 2018 to jeden z najbardziej poszukiwanych obecnie rodzajów oprogramowania. Nic w tym dziwnego, ponieważ jak wskazują statystyki, już 66% Polaków wybiera rozliczanie podatków przez Internet. 

Złożenie deklaracji podatkowej w taki sposób niesie za sobą sporo korzyści, zarówno dla podatnika, jak i urzędników. Warto wiedzieć, co możemy zyskać przesyłając swój PIT online do Urzędu Skarbowego.

PIT 2019 przez Internet to korzyści dla podatnika

Już sama forma rozliczenia i złożenia deklaracji podatkowej to spora korzyść dla podatnika. Wszystkie formalności można załatwić z domu, wystarczy wypełnić deklarację i przesłać ją za pomocą programu online podłączonego do systemu E-deklaracje. Biorąc pod uwagę czas dojazdu do urzędu i czas spędzony w kolejkach, możemy zaoszczędzić w ten sposób znaczną część dnia. Dodatkowo PIT przez Internet można przesłać o każdej porze dnia i nocy, a nie tylko w godzinach funkcjonowania urzędu.

Wszystkie formularze PIT są dostępne w programie, w aktualnie obowiązujących wersjach. Wystarczy je jedynie uzupełnić danymi pochodzącymi z PIT-ów od pracodawców. Po wpisaniu danych w odpowiednie rubryki, nie trzeba nic obliczać, program robi to za nas. Dzięki temu program PIT 2019 jest  intuicyjny również dla osób, które do tej pory samodzielnie nie rozliczały podatku.

Kolejną korzyścią z rozliczeń online jest fakt, że ewentualne opłaty skarbowe także można uiścić poprzez przelew na wskazany numer konta. Jeśli to nam należy się zwrot podatku, wysyłając deklarację przez program PIT za 2018 możemy liczyć na jego szybszy wpływ na konto. Wysyłając PIT przez Internet  ułatwiamy proces rachunkowości centralnej, skracamy czas obiegu dokumentów między centralą a urzędem miejscowym. Tym samym szybciej można liczyć na sprawdzenie poprawności deklaracji - cały proces rozliczenia znacznie przyśpiesza.

Rozliczenie przez Internet wspiera państwo polskie

Okazuje się, że rozliczenie podatków przez Internet to nie tylko korzyści dla podatnika, ale również dla państwa. Dlatego w ostatnim czasie administracja państwowa robi wiele, by zwiększyć liczbę osób rozliczających się drogą elektroniczną. System E-deklaracje powoduje, że Polska zbliża się do standardów rozliczeń podatków w Europie, gdzie PIT-37 i PIT-36 w formie elektronicznej jest normą. Dzięki temu wprowadzany jest szybki i nowoczesny obieg dokumentów drogą elektroniczną, ograniczający biurokrację i tworzący centralny system dokumentacji, do której można uzyskać łatwy dostęp w każdym urzędzie. Dzięki usprawnieniu procesu obiegu dokumentów państwo polskie może ograniczyć ilość wydatków przeznaczanych na administrację, fundusze te mogą wspierać inne gałęzie działalności państwa.

PIT 2019 bije rekordy pobrań - coraz większa liczba Polaków rozlicza się on-line

Z roku na rok wzrasta liczba Polaków składających deklaracje przez Internet. Jak widać, system ma same korzyści i właściwie jest pozbawiony wad. Oszczędność czasu jest ewidentna, a do tego programy PIT dają spory komfort podatnikowi, który może się rozliczyć o dowolnej porze i następnie wysłać deklarację poprzez kilka kliknięć myszy. Nie ma wątpliwości, że już za kilka lat internetowe deklaracje zaczną całkowicie wypierać wersje papierowe.

Rozlicz swój podatek już dziś z Programem PIT Pro ! 

Loading Comments