Program PIT 2018/2019 do rozliczenia przez internet – 3...
pixabay.com
Podatnik.Info

Program PIT 2018/2019 do rozliczenia przez internet – 3 powody, dla których warto go wybrać

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Tymczasem program PIT do rozliczania się przez internet znacznie ułatwia cały proces. Zobacz, dla jakich pięciu powodów powinieneś rozważyć rozliczenie się z fiskusem bez wychodzenia z domu.

 

1.     Program PIT jest maksymalnie uproszczony

Nigdy nie przyszło Ci przez myśl, by samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe, bo obawiasz się, że to zawiłe i trudne zadanie? Tylko z pozoru. Program PIT, zarówno wersja do pobrania na dysk komputera, jak i opcja online, proponuje kilka rozwiązań.

Podatnik może odpowiedzieć na proste pytania, które nakierują system na dobór odpowiedniego formularza. Następnie kreator na podstawie odpowiedzi sam uzupełni deklarację. Jeżeli wypełniasz PIT-37, możesz skorzystać też z możliwości przepisania danych z PIT-11. Wtedy program PIT sam dokona obliczeń i prześle dokument do odpowiedniego urzędu. Możesz też samodzielnie wpisać wszystkie dane, a system sprawdzi ich poprawność.

 

2.     To oszczędność czasu

Ile do tej pory zajmowało Ci wypełnienie zeznania? Ręczne uzupełnienie dokumentu nie jest proste – wymaga dużego skupienia, by nie popełnić błędu. Następnie czas zabiera też dostarczenie formularza do urzędu skarbowego.

Z kolei dzięki programowi PIT możesz zapomnieć o kolejkach na poczcie i w urzędzie. Nie tylko wypełniasz zeznanie przez internet. Nie musisz go też samodzielnie wysyłać ani wręczać urzędnikowi. Po sprawdzeniu poprawności danych wystarczy przesłać PIT drogą elektroniczną. Natychmiast trafia on do urzędu, gdzie jest poddawany weryfikacji, a następnie jest już w kolejce do rozpatrzenia. To wszystko trwa nie więcej, niż kilka minut. W ten sposób możesz rozliczyć PIT nawet w ostatniej chwili.

 

3.     Pomyłka? Nie wypełniając PIT przez internet

Popełnienie błędu przy ręcznym wpisywaniu informacji zdarzyło się niejednemu podatnikowi. To kolejny z powodów, dla którego warto wypróbować program PIT. Po pierwsze, unikniesz konieczności sprawdzania, czy formularz, który chcesz wypełnić, jest aktualny. W systemie do rozliczania się przez internet nowe wersje dokumentów są aktualizowane na bieżąco.

Podatnik nie musi obawiać się też o błędy rachunkowe. System sam dokonuje obliczeń, a więc błędne policzenie danej kwoty nie jest możliwe. Spada też prawdopodobieństwo popełnienia błędu przez podatnika. Program sprawdza, czy wszystkie pola zostały uzupełnione i informuje, jeśli któraś z informacji powinna być uzupełniona.

   

Autor artykułu: Beata Michoń 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT 2019 przez urząd skarbowy - pamiętaj o weryfikacji danych