Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Profesjonalny Inwestor 2013 - zacznijmy od trzęsienia...
http://sxc.hu/
30-lat-pozniej.blogspot.com

Profesjonalny Inwestor 2013 - zacznijmy od trzęsienia ziemi i stopniowo zwiększajmy napięcie!

Pan Paweł Szczepanik, otwierający konferencję „Profesjonalny Inwestor”, wydaje się kompletnie nie przyjmować powyższej atmosfery do świadomości. Wręcz przeciwnie, stara się on nawet udowodnić, iż jesteśmy w przededniu niesamowitych wręcz możliwości, i dla jasności - nie mówię tego z przekąsem.


Pierwsza prezentacja pt. „Przegląd sytuacji technicznej 50 spółek z GPW” stała się, jak zazwyczaj w wykonaniu Pana Pawła, motorem napędowym, inspirującym i dającym motywację na cały dzień pozostałych wykładów. Z właściwą autorowi dynamiką, usłyszeliśmy o trendach na indeksach zagranicznych i „powtarzanej przeze mnie od co najmniej 5 lat mantrze o 20 letniej hossie na giełdach USA”. Prelegent poruszył również tematykę trendu bocznego na GPW i powiązanej z nią sfrustrowaną pasją, zarówno Pana Pawła, jak i większości inwestorów, jednocześnie wyrażając nadzieję, iż może się wreszcie z niego uwolnimy...choć może w dół…


Usłyszeliśmy również o głównych kierowcach rajdu Świętego Mikołaja i ich następcach, wiążących nadzieję ze styczniowymi wzrostami. Sądzę, że krótkie „passion in motion” najlepiej oddaje sytuację.


Kolejne prezentacje zaprosiły inwestorów do tanga z zasadami podejścia fundamentalnego, technicznego i analizy branżowej na bazie sektorów IT, energetycznego i windykacyjnego. Wprawdzie to wiedza określana jako „podstawowa”, niemniej warto pamiętać na jakiej konferencji jesteśmy – we’re talking about professional investor, ladies & gentleman.


Można pogratulować podejścia, jasności przekazywanych informacji i aktywnej współpracy oraz odpowiadania na pytania uczestników. Ba, był moment, gdy miałem wrażenie jakoby prezentacja przeistoczyła się w prawdziwe warsztaty inwestycyjne.


Oby więcej takich chwil i prelekcji Panowie!


Z poważaniem dla Szanownych,
Michał Sankowski
30-lat-pozniej.blogspot.com 

Loading Comments
Zainteresuje cię także