Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika
Prezydenci miast z wizytą w Ministerstwie Gospodarki
Redakcja
http://sxc.hu/

Prezydenci miast z wizytą w Ministerstwie Gospodarki

Podziel się tym artykułem:   

W ubiegły piątek prezydenci miast spotkali się z wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem w celu omówienia możliwości rządowego wsparcia dla projektów branży nowoczesnych usług (BPO).

Głównym celem piątkowego spotkania ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i ministra finansów Jacka Rostowskiego z prezydentami miast oraz przedsiębiorcami była dyskusja na temat rządowego wsparcia projektów branży nowoczesnych usług.

Zarówno przedstawiciele miast jak i przedsiębiorcy podkreślili wagę dalszego wsparcia rządowego dla rozwoju innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy i nowych technologiach. Zwrócili uwagę, iż dzięki takim projektom może powstać wiele nowych miejsc pracy o wysokim potencjale, co z kolei stanowi dużą szansę na możliwość rozwoju, zwłaszcza dla absolwentów wyższych uczelni. Innowacyjne projekty mocno wpływają także na prestiż regionu, w którym są realizowane.

W spotkaniu wzięli udział prezydenci Wrocławia, Poznania, Katowic, Gdańska i Olsztyna oraz Pełnomocnik Prezydenta Krakowa, a także podsekretarz stanu w MG Rafał Baniak, podsekretarz stanu w MF Dominik Radziwiłł oraz przedstawiciele 5 firm sektora zrzeszonych w Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

W ramach projektu Ministerstwa Gospodarki Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 o wsparcie będą mogli ubiegać się (do 2015 r.) inwestorzy krajowi i zagraniczni. Pomoc nie będzie mogła być łączona z innymi bezpośrednimi dotacjami z regionu.

Źródło: MG

Podziel się tym artykułem: