Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Premier: Europa zasłużyła na polską prezydencję
http://sxc.hu/

Premier: Europa zasłużyła na polską prezydencję

Tak jak my kiedyś zasłużyliśmy na bycie w Europie, tak Europa dobrze zasłużyła na polską prezydencję. To będzie dobra prezydencja – powiedział premier Donald Tusk w pierwszym dniu prezydencji.

Szef rządu, razem z przewodniczącym Parlamentu Europejskiej Jerzym Buzkiem, szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso wystąpili podczas uroczystej gali z okazji rozpoczęcia prezydencji, która odbyła się w Teatrze Wielkim.

 

Szef polskiego rządu podkreślił, że głęboko wierzy, iż dzisiaj Europie i Europejczykom potrzeba polskiej energii, wiary we własne siły i świadomości, co znaczy solidarność. – Chcę powiedzieć, przy tak ważnych świadkach, że Europa to dostanie od Polaków – zapowiedział.

 

Według Tuska 20 lat temu, 7 lat temu i przez ostatnie miesiące Europa inwestowała w Polskę, a Polska swoją energię zainwestuje w Europę. – Zaufano nam wtedy, kiedy przystępowaliśmy do Unii Europejskiej i dzisiaj nikt tego w Europie nie żałuje - podkreślił.

 

Premier zaznaczył, że jedną z zalet, którą w ostatnim czasie wykazali się Polacy, jest to, że nie zwątpili w sens UE także w czasach kryzysu. – Europa z nadzieją patrzy na te najbliższe 6 miesięcy, bo Polska stała się dla bardzo wielu Europejczyków symbolem, znakiem nadziei, optymizmu, energii i siły przetrwania w czasach kryzysu i wśród wielu innych kłopotów, które nękały nasz kontynent i glob – powiedział szef rządu. – I dlatego wszystko, co dzisiaj powinienem powiedzieć, jako człowiek, który dostąpił zaszczytu bycia gospodarzem piątkowego spotkania, to "Dziękuję" – podsumował.

 

 

Źródło: CIR

Loading Comments