Pracodawca może rozliczyć PIT roczny za Ciebie, ale...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Pracodawca może rozliczyć PIT roczny za Ciebie, ale tracisz ulgi

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Aby tak się jednak stało, pracownik musi przed 10 stycznia 2014 r. skierować do płatnika (pracodawcy)wniosek o zastosowanie takiego rodzaju rozliczenia na druku PIT-12.

Zasady złożenia formularza PIT-12

PIT-12 stanowi oświadczenie dla celów dokonania rocznego obliczenia podatku dochodowego od dochodu uzyskanego przez podatnika w danym roku podatkowym. Należy pamiętać, że jeżeli chcemy skorzystać z możliwości rozliczenia rocznego PIT-u przez pracodawcę, to musimy go o tym poinformować przed 10 stycznia 2014 r. niezależnie od tego, czy uczyniliśmy to samo w ubiegłym roku. Oznacza to, że pracownik musi corocznie składać w wyżej wymienionym terminie PIT-12, jeżeli chce, aby to płatnik złożył za niego PIT-40 w urzędzie skarbowym.

Dodatkowo pracownik musi zdawać sobie sprawę, że pracodawca nie ma obowiązku weryfikacji prawidłowości informacji wykazanych przez zatrudnianą przez siebie osobę w oświadczeniu PIT-12. Tak więc za ewentualne błędy przed fiskusem odpowiedzialność ponosi wyłącznie podatnik, a nie płatnik.

PIT-40 pozbawia możliwości skorzystania z ulg podatkowych

Rozliczenie PIT-u przez pracodawcę pozbawia podatnika możliwości skorzystania z najpopularniejszych ulg, m. in. prorodzinnej i internetowej. Oznacza to, że jeżeli chcemy mieć prawo do preferencyjnych ulg i odliczeń, to musimy wypełnić zeznanie roczne samodzielnie, np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info.

Dlatego nie zwlekaj i już dziś rozlicz się w prosty sposób darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Generalnie podatnicy rozliczający się za pośrednictwem płatnika nie mogą skorzystać z preferencji przewidzianych dla osób opodatkowanych na zasadach ogólnych (skali podatkowej), ponieważ w deklaracji PIT-40 nie da się rozliczyć przychodów uzyskanych ze źródeł, które wykazuje się w zeznaniach PIT-36 i PIT-37.

PIT-40 płatnik musi sporządzić do końca lutego 2014 r. i w tym samym terminie przekazać go zarówno pracownikowi, jak i właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania zatrudnianej osoby urzędowi skarbowemu.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Koniec z PIT-40 za 2017 r.! Pracodawca wręczy każdemu pracownikowi PIT-11 w 2018 roku