Ponad tysiąc przedsiębiorców zarejestrowanych na...
http://sxc.hu/

Ponad tysiąc przedsiębiorców zarejestrowanych na platformie CEIDG

Ministerstwo Finansów informuje, że już w pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu informatycznego, na platformie CEIDG zarejestrowało się ponad tysiąc przedsiębiorców. Wśród najbardziej aktywnych przedsiębiorczo województw, wicepremier Waldemar Pawlak wymienił: mazowieckie, śląskie i pomorskie.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Wszystkich wpisów w systemie na różnym poziomie przetwarzania odnotowaliśmy ponad 4 600 – powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 lipca 2011 r. w MG. Najczęściej rejestrowane branże to sprzedaż detaliczna wysyłkowo przez Internet, sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową oraz działalność budowlana. Biorąc pod uwagę podział na gminy, najwięcej osób, które zdecydowały się założyć firmę, dokonało wpisu w Gdańsku, Częstochowie, Lublinie oraz Warszawie Mokotów – poinformował Pawlak.


Wicepremier przypomniał o funkcjonalności nowego systemu informatycznego, który dostępny jest od 1 lipca br. Zaznaczył, że od kilku dni każdy obywatel może zarejestrować firmę lub zawiesić jej działalność za pomocą internetu. Ponadto zwrócił uwagę na swobodny dostęp do danych ewidencyjnych wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce - Dzięki temu możemy sprawdzić np. informację o firmie, z którą planujemy współpracę – wyjaśnił wicepremier Pawlak.


W spotkaniu udział wziął również wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan, odpowiedzialny za wdrażanie projektu CEIDG. Podczas konferencji poinformował dziennikarzy, że od końca 2011 r. będą jednocześnie funkcjonowały rejestry w gminach i elektroniczny rejestr CEIDG. Jak twierdzi wiceminister, Jest to okres przejściowy na uzupełnienie danych przez wszystkich przedsiębiorców. Będą oni mogli korzystać również z pomocy urzędów skarbowych czy gmin, w których prowadzą działalność gospodarczą.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Sprawniejsza CEIDG od drugiej połowy 2015 r.