Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Ponad tysiąc przedsiębiorców zarejestrowanych na...
http://sxc.hu/

Ponad tysiąc przedsiębiorców zarejestrowanych na platformie CEIDG

Ministerstwo Finansów informuje, że już w pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu informatycznego, na platformie CEIDG zarejestrowało się ponad tysiąc przedsiębiorców. Wśród najbardziej aktywnych przedsiębiorczo województw, wicepremier Waldemar Pawlak wymienił: mazowieckie, śląskie i pomorskie.

Wszystkich wpisów w systemie na różnym poziomie przetwarzania odnotowaliśmy ponad 4 600 – powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 lipca 2011 r. w MG. Najczęściej rejestrowane branże to sprzedaż detaliczna wysyłkowo przez Internet, sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową oraz działalność budowlana. Biorąc pod uwagę podział na gminy, najwięcej osób, które zdecydowały się założyć firmę, dokonało wpisu w Gdańsku, Częstochowie, Lublinie oraz Warszawie Mokotów – poinformował Pawlak.


Wicepremier przypomniał o funkcjonalności nowego systemu informatycznego, który dostępny jest od 1 lipca br. Zaznaczył, że od kilku dni każdy obywatel może zarejestrować firmę lub zawiesić jej działalność za pomocą internetu. Ponadto zwrócił uwagę na swobodny dostęp do danych ewidencyjnych wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce - Dzięki temu możemy sprawdzić np. informację o firmie, z którą planujemy współpracę – wyjaśnił wicepremier Pawlak.


W spotkaniu udział wziął również wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan, odpowiedzialny za wdrażanie projektu CEIDG. Podczas konferencji poinformował dziennikarzy, że od końca 2011 r. będą jednocześnie funkcjonowały rejestry w gminach i elektroniczny rejestr CEIDG. Jak twierdzi wiceminister, Jest to okres przejściowy na uzupełnienie danych przez wszystkich przedsiębiorców. Będą oni mogli korzystać również z pomocy urzędów skarbowych czy gmin, w których prowadzą działalność gospodarczą.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Zainteresuje cię także