Ponad półtora miliona pytań podatników do Krajowej...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ponad półtora miliona pytań podatników do Krajowej Informacji Podatkowej

Niestety życia obywatelom nie ułatwiają częste zmiany przepisów prawnych dokonywane przez ustawodawcę, a także wydawanie przez organy skarbowe różnych decyzji  w tego samego rodzaju sprawach. 

Niejasność przepisów podatkowych w Polsce potwierdza raport z funkcjonowania Krajowej Informacji Podatkowej w 2012 r. Wynika z niego, że w ubiegłym roku podatnicy skierowali do infolinii KIP łącznie 1 608 226 pytań.

W 2012r. najwięcej pytań zadano z zakresu podatku VAT - 701 765. Najczęściej podatnicy zadawali pytania z zakresu VAT w październiku  (68 761 pytań), najrzadziej w kwietniu (53 605 pytań). Ponadto w 2012r. zadano 491 458 pytań z zakresu PIT oraz 158 838 pytań z zakresu rozliczeń rocznych za 2011r., funkcjonujących na infolinii KIP w okresie styczeń – kwiecień. Najczęściej podatnicy zadawali pytania z zakresu PIT w marcu (47 988 pytań), najrzadziej w sierpniu (35 452 pytania).

Źródło: Krajowa Informacja Podatkowa

Przedsiębiorcy nie są zadowoleni z funkcjonowania systemu podatkowego

Jak wynika z badania KPMG, przeprowadzonego wśród przedstawicieli kadry zarządzającej, dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz szefów sprawozdawczości finansowej z przedsiębiorstw z różnych branż, polski system podatkowy jest daleki od ideału. Badani najsłabiej ocenili stabilność przepisów podatkowych – 80% uznało, że jest ona słaba lub bardzo słaba – oraz niewystarczająco wczesne informowanie o zmianach w prawie podatkowym – słabe lub bardzo słabe w opinii 60% respondentów. Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także