Ponad półtora miliona pytań podatników do Krajowej...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ponad półtora miliona pytań podatników do Krajowej Informacji Podatkowej

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Niestety życia obywatelom nie ułatwiają częste zmiany przepisów prawnych dokonywane przez ustawodawcę, a także wydawanie przez organy skarbowe różnych decyzji  w tego samego rodzaju sprawach. 

Niejasność przepisów podatkowych w Polsce potwierdza raport z funkcjonowania Krajowej Informacji Podatkowej w 2012 r. Wynika z niego, że w ubiegłym roku podatnicy skierowali do infolinii KIP łącznie 1 608 226 pytań.

W 2012r. najwięcej pytań zadano z zakresu podatku VAT - 701 765. Najczęściej podatnicy zadawali pytania z zakresu VAT w październiku  (68 761 pytań), najrzadziej w kwietniu (53 605 pytań). Ponadto w 2012r. zadano 491 458 pytań z zakresu PIT oraz 158 838 pytań z zakresu rozliczeń rocznych za 2011r., funkcjonujących na infolinii KIP w okresie styczeń – kwiecień. Najczęściej podatnicy zadawali pytania z zakresu PIT w marcu (47 988 pytań), najrzadziej w sierpniu (35 452 pytania).

Źródło: Krajowa Informacja Podatkowa

Przedsiębiorcy nie są zadowoleni z funkcjonowania systemu podatkowego

Jak wynika z badania KPMG, przeprowadzonego wśród przedstawicieli kadry zarządzającej, dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz szefów sprawozdawczości finansowej z przedsiębiorstw z różnych branż, polski system podatkowy jest daleki od ideału. Badani najsłabiej ocenili stabilność przepisów podatkowych – 80% uznało, że jest ona słaba lub bardzo słaba – oraz niewystarczająco wczesne informowanie o zmianach w prawie podatkowym – słabe lub bardzo słabe w opinii 60% respondentów. Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Zrozum prawo podatkowe z Podatnik.info!