Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Polski urząd skarbowy na 1. miejscu listy ONZ
Redakcja
http://sxc.hu/

Polski urząd skarbowy na 1. miejscu listy ONZ

Podziel się tym artykułem:   

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyznała najwyższą nagrodę w międzynarodowym konkursie dla służb publicznych (United Nations Public Service Awards) w kategorii „Poprawa jakości świadczonych usług publicznych” Urzędowi Skarbowemu z Sierpca.

Komisja konkursowa przyznała przedstawicielom urzędu wyróżnienie za „współpracę z przedsiębiorcami, rzemieślnikami i kupcami w podnoszeniu jakości świadczonych usług poprzez partnerstwo”. Podkreśliła także m. in. zmniejszenie biurokracji, zaangażowanie na rzecz organizacji charytatywnych, a także zbieranie informacji nt. pracy urzędu od podatników. Dużym zaangażowaniem oraz wsparciem odznaczyła się również społeczność lokalna, która zgłosiła instytucję do konkursu. Nominację bowiem zaproponowali przedsiębiorcy z Sierpeckiego Związku Gospodarczego oraz rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych.

Komunikacja i wzajemne zrozumienie są bardzo ważne, szczególnie w kontaktach z urzędami. Jak podkreśla naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu Henryka Piekarska: „Cieszymy się, gdy osoby które do nas przychodzą, po rozmowach i wyjaśnieniu problemów są zadowolone i zamiast porażek, odnoszą sukcesy, ponieważ znają obowiązujące przepisy i nie są w sprzeczności z prawem”. Dbałość o dobrą komunikację urzędu z podatnikami przejawia się m. in. na spotkaniach informacyjno-szkoleniowych lub „dniach otwartych” organizowanych specjalnie dla przedsiębiorców oraz uczniów lub też w kontaktach z mediami. Urząd także jako jeden z pierwszych w Polsce wdrożył System Zarządzania Jakością zgodnie z normą ISO 9001 w 2004 r.

Również wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz jest zadowolony z wyróżnienia: „Ta szczególna nagroda dla Urzędu Skarbowego w Sierpcu bardzo mnie cieszy. Poprawa jakości usług jest jednym z najważniejszych celów naszej administracji, jednak bez osobistego zaangażowania ludzi nie można go osiągnąć. Dlatego serdecznie gratuluję wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do tak dobrej opinii o urzędzie”.

W uroczystości wręczenia nagród ONZ weźmie udział ponad 400 osób, w tym przedstawiciele rządów, sektora prywatnego oraz organizacji międzynarodowych. Będzie ona miała miejsce w Dar Es Salaam w Tanzanii w dniach 20-23.06.2011 r. (23.06 to Dzień Administracji Publicznej ONZ).

Podziel się tym artykułem: