Polski handel elektroniczny to oszczędność czasu,...
Fot. Wonderlane/http://tnij.org/tow36s4/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/ikd0jdo
Podatnik.info przy współpracy z Kodyrabatowe.pl

Polski handel elektroniczny to oszczędność czasu, pieniędzy oraz dostęp do wszystkich promocji i obniżek cen w jednym miejscu

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ponad 80 proc. Polaków robi zakupy w internecie


Jak wynika z szacunków „Pulsu Biznesu”, wartość rynku handlu elektronicznego w Polsce wynosi dziś około 30 mld zł. Z kolei według badań firmy Gemius, obecnie ponad 80 proc. użytkowników internetu w naszym kraju robi zakupy w sieci. Konsumenci doceniają fakt, że e-sklepy często oferują tańsze ceny, niż ma to miejsce w ich tradycyjnych odpowiednikach. Przykładowo dzięki temu w naszej kieszeni przy kupnie sprzętu elektronicznego może zostać nawet dodatkowe kilkaset złotych. Co więcej, towar zostanie dostarczony bezpośrednio do domu. Taki układ pozwala klientowi zaoszczędzić nie tylko gotówkę, ale i czas – który w dzisiejszym pędzącym świecie często bywa wręcz bezcenny. Teraz nie musimy go tracić na stanie w korkach, potem na spacer po sklepowych alejkach, a na końcu na stanie w długich kolejkach w kasie.


Na rywalizacji tradycyjnych i internetowych sklepów wygrywa konsument


Ten trend dostrzegły również potężne firmy, które dotychczas stawiały na tradycyjny handel. Wcześniej w ciągu kilku ostatnich lat uznaną markę wśród klientów wyrobiły sobie duże sklepy internetowe, takie jak np. Agito, Neo24 czy Zalando. Stale wzrastają ich przychody. Nie mogły pozostać na to obojętne duże koncerny. Dlatego e-sklepy uruchomiły m. in. tak znani gracze, jak Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD, Adidas, Lufthansa czy Tesco.


Aktualnie w sieci można nabyć produkty i usługi niemal ze wszystkich kategorii. Do najpopularniejszych należą kosmetyki, odzież, sprzęt elektroniczny, żywność oraz wycieczki. Na tej rywalizacji przede wszystkim zyskują klienci. Dzięki wejściu do gry o konsumenta uznanych marek, coraz więcej osób przekonuje się do internetowych zakupów. Dlatego, że są one coraz bezpieczniejsze, a oferowane ceny coraz niższe. Dziś firma, która nie sprzedaje swoich produktów w sieci, po prostu znacznie obniża swój zysk.


Jak znaleźć w internecie informacje o promocjach i rabatach?


Wśród coraz liczniejszego grona świadomych konsumentów pojawia się pytanie, jak dzięki internetowi zaoszczędzić jeszcze więcej gotówki. Wcześniej wiele osób z niecierpliwością oczekiwało dostawy kompletu gazetek promocyjnych z największych sklepów w celu wyszukania najlepszych okazji cenowych. Jednak takie rozwiązanie wymagało najpierw ich żmudnego przejrzenia, a następnie odwiedzin kilku marketów. Często zajmowało to kilka dni. Z kolei dziś dzięki internetowi najlepsze promocje i rabaty można znaleźć już w kilka minut.


Taką możliwość zapewnia serwis kodyrabatowe.pl – największa polska strona zawierającą kody rabatowe i promocje dla konsumentów nad Wisłą. Platforma stanowi kompleksowy zbiór informacji i okazji pozwalających obniżyć cenę produktu lub usługi. Dzięki temu użytkownik nie musi odwiedzać szeregu stron internetowych w celu poszukiwania najlepszych ofert. Teraz dostęp do różnego rodzaju kodów promocyjnych, rabatów, bonów czy numerów uprawniających do zniżki jest możliwy w jednym miejscu.


Opcja całkowicie darmowych w serwisie kodów rabatowych - polega na wejściu przez użytkownika na stronę internetową konkretnego sklepu, a następnie zamówieniu określonego produktu. W ostatnim etapie w końcowym formularzu, służącym do finalizowania zakupów – należy wpisać konkretny kod z portalu w wyznaczone miejsce. W zależności od poszczególnego sklepu, może mieć różne nazwy, ale jest łatwy do odnalezienia. Z kolei w przypadku wystąpienia drugiej opcji, czyli pojawienia się akcji promocyjnych - na cały asortyment lub wybrane produkty, wystarczy jedynie kliknąć w pole z napisem "weź udział w promocji". Wyświetla się ono tuż pod informacją o jej formie.


Coś dla innowatorów i tradycjonalistów


Za pośrednictwem portalu można wyszukać interesujące nas towary, których cena została obniżona nawet o kilkanaście procent. Teraz wybierając się na tanie zakupy, zyskujemy dostęp do najświeższych informacji o najlepszych promocjach oraz porad dotyczących najefektywniejszego kupowania produktów i usług z takich kategorii, jak moda, zdrowie i uroda, jedzenie, elektronika oraz podróże. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które możemy przeznaczyć na inne przyjemności.


Co więcej, najświeższe informacje o kodach rabatowych lub promocjach można przejrzeć w każdej chwili, w dowolnym miejscu na świecie. Np. w trakcie powrotu do domu z pracy komunikacją miejską za pośrednictwem smartfona lub tableta. Za pomocą aplikacji „Kody Rabatowe”, która jest dostępna na platformy Android oraz iOS. A jeżeli należymy do tradycjonalistów, którzy uwielbiają czuć ducha rywalizacji wyszukując najlepsze promocje w gąszczu sklepowych półek – w serwisie możemy przejrzeć aktualne gazetki promocyjne licznych firm z przeróżnych branż. I następnie z czystym sumieniem i w poczuciu spełnienia obowiązku solidnego konsumenta wyruszyć na zakupy.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jakie prawa mają konsumenci w internecie?