Polscy frankowicze zostaną zmuszeni do przewalutowania...
http://sxc.hu/
30-lat-pozniej.blogspot.com

Polscy frankowicze zostaną zmuszeni do przewalutowania kredytów po wyjątkowo niekorzystnym kursie? A inwestorów czeka już we wrześniu finansowy krach?

Jacek Maliszewski - główny ekonomista DMK , ma złą wiadomość dla polskich frankowiczów. Otóż przez grę amerykańskich bankierów przeciwko polskim kredytobiorcom, banki mogą być zmuszone do wymuszenia na swoich klientach przewalutowania z kredytów walutowych na złotowe po najgorszym (najwyższym) możliwym kursie z danej chwili. Z kolei zdaniem Maxa Idzika z Traders Center, od 12 lat pracującego w londyńskim City - we wrześniu 2015 nastąpi bezprecedensowe załamanie na rynkach finansowych oraz że nie jest to wynik "swobodnej ręki rynku", ale dokładnie i drobiazgowo zaplanowana i realizowana akcja. Jej początek ma nastąpić już w najbliższym miesiącu.
 

Człowiek „antysystemowy” nie "wychwala systemu" finansowego w obecnej formie, nie wspiera go, ale nieustannie prześwietla wyciągając czasem wnioski stojące na wskroś w opozycji do łaskawego poklepywania się po ramionach i mówienia "będzie dobrze". Obecna konferencja jest pod kątem takich właśnie ludzi dość unikalna w swej wymowie- jeśli tylko umie się czytać między wierszami...
 

Na wczorajszych wykładach usłyszeliśmy o niechybnym (i to wielokrotna opinia) wzroście stóp procentowych w USA, i dalej w konsekwencji wszędzie. Zacznie się więc skracanie ilości gotówki wolno przepływającej na rynku i skupianie jej w bankach.
 

Podczas wczorajszych debat słyszeliśmy też swoiste wymieszanie pewności z drżeniem w głosie co do giełdy polskiej i światowych rynków nie wspominając o gospodarce. Odebrałem komunikat zbliżony do "chcemy wierzyć, że będzie dobrze - choć kilka elementów nie pasuje nam do tej układanki…ale będzie dobrze". (moja osobista opinia).


Przez te 2 wystąpienia inwestorzy pobladli


Dziś usłyszeliśmy o grze amerykańskich bankierów przeciwko polskim kredytobiorcom (wykład Pana Jacka Maliszewskiego - jeden z lepszych, na których byłem) oraz wprost- o tykającej bombie i zagrożeniu wymuszenia przez banki na swoich klientach przewalutowania z kredytów walutowych na złotowe po najgorszym (najwyższym) możliwym kursie z danej chwili. Wedle wymowy wykładu - takie ryzyko jest jak najbardziej w zasięgu ręki.
 

...A potem nastąpiło tąpniecie, trzęsienie ziemi, 7 plag egipskich i tsunami – w jednym. Na scenę wyszedł nie kto inny jak Max Idzik z firmy Traders Center! Efektem przemowy jaką dał Pan Maks była największa ilość ludzi w głębokim szoku, jaką widziałem w jednym miejscu w życiu- a trzeba powiedzieć, że sala pękała w szwach. Osobiście ciekawi mnie, czy media głównego nurtu odnotują to wydarzenie…bardzo mnie to ciekawi (stawiam że w nikłym stopniu, bo nie pasuje do narracji- ale to moja skromna opinia…
 

Cóż zatem takiego powiedział Pan Idzik?
 

Na bazie trendu 7-letniego, wzbogaconego licznymi dodatkowymi spostrzeżeniami i informacjami wspierającymi tezę uznał, iż we wrześniu 2015 nastąpi bezprecedensowe załamanie na rynkach finansowych oraz że nie jest to wynik "swobodnej ręki rynku", ale dokładnie i drobiazgowo zaplanowana i realizowana akcja, której początku - preludium do ostatniej uwertury - możemy spodziewać się już w ciągu najbliższego miesiąca.
 

Po słowach Pana Maxa, w piękny słoneczny dzień w prześwietnym hotelu Gołębiewski na sali zapanował kolor…hmm- siny z niedowierzania i przerażenia możliwymi konsekwencjami. Reakcja sądzę, że porównywalna z tą prezentowaną przez statystycznego Polaka na informacje, że nie dostanie emerytury. Powietrze zaczęło wibrować od drżących oddechów, zdenerwowane spojrzenia omiatały rozbieganym wzrokiem salę i ponownie wracały na prelegenta. Inni - po prostu osłupieli.
 

…Ciekawe, czy Kopernik doświadczył podobnej reakcji gdy ogłaszał traktat o krążeniu ciał niebieskich. Tak - przerysowuję - niemniej ciążenie tego wydarzenia trudno opisać inaczej.
 

Mamy więc:


  • stopy procentowe które podskoczą, 
  • pieniądz - którego jest za dużo, 
  • firmy które są przewartościowane, 
  • hiperinflację, która radośnie wyściubia swój paskudny łeb zza framugi, 
  • możnych - w których rękach skupiony jest kapitał, 
  • gdzieś w tle delikatnie przebrzmiewające surowce,
  • i ...cykl 7-letni, na którego końcu pojawiają się 60-80% spadki.


Jedno wiem na pewno - stanowczo muszę zaktualizować scenariusze bazowe!


30-lat-pozniej.blogspot.com

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także