Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Polscy frankowicze zostaną zmuszeni do przewalutowania...
http://sxc.hu/
30-lat-pozniej.blogspot.com

Polscy frankowicze zostaną zmuszeni do przewalutowania kredytów po wyjątkowo niekorzystnym kursie? A inwestorów czeka już we wrześniu finansowy krach?

Przed przyjazdem na konferencję Wall Street, przyznam że zastanawiałem się czy wśród bankierów, inwestorów, przedstawicieli funduszy mogą występować ludzie, których można by określić mianem "antysystemowych". Wydają się nimi być Jacek Maliszewski i Max Idzik.

Jacek Maliszewski - główny ekonomista DMK , ma złą wiadomość dla polskich frankowiczów. Otóż przez grę amerykańskich bankierów przeciwko polskim kredytobiorcom, banki mogą być zmuszone do wymuszenia na swoich klientach przewalutowania z kredytów walutowych na złotowe po najgorszym (najwyższym) możliwym kursie z danej chwili. Z kolei zdaniem Maxa Idzika z Traders Center, od 12 lat pracującego w londyńskim City - we wrześniu 2015 nastąpi bezprecedensowe załamanie na rynkach finansowych oraz że nie jest to wynik "swobodnej ręki rynku", ale dokładnie i drobiazgowo zaplanowana i realizowana akcja. Jej początek ma nastąpić już w najbliższym miesiącu.
 

Człowiek „antysystemowy” nie "wychwala systemu" finansowego w obecnej formie, nie wspiera go, ale nieustannie prześwietla wyciągając czasem wnioski stojące na wskroś w opozycji do łaskawego poklepywania się po ramionach i mówienia "będzie dobrze". Obecna konferencja jest pod kątem takich właśnie ludzi dość unikalna w swej wymowie- jeśli tylko umie się czytać między wierszami...
 

Na wczorajszych wykładach usłyszeliśmy o niechybnym (i to wielokrotna opinia) wzroście stóp procentowych w USA, i dalej w konsekwencji wszędzie. Zacznie się więc skracanie ilości gotówki wolno przepływającej na rynku i skupianie jej w bankach.
 

Podczas wczorajszych debat słyszeliśmy też swoiste wymieszanie pewności z drżeniem w głosie co do giełdy polskiej i światowych rynków nie wspominając o gospodarce. Odebrałem komunikat zbliżony do "chcemy wierzyć, że będzie dobrze - choć kilka elementów nie pasuje nam do tej układanki…ale będzie dobrze". (moja osobista opinia).


Przez te 2 wystąpienia inwestorzy pobladli


Dziś usłyszeliśmy o grze amerykańskich bankierów przeciwko polskim kredytobiorcom (wykład Pana Jacka Maliszewskiego - jeden z lepszych, na których byłem) oraz wprost- o tykającej bombie i zagrożeniu wymuszenia przez banki na swoich klientach przewalutowania z kredytów walutowych na złotowe po najgorszym (najwyższym) możliwym kursie z danej chwili. Wedle wymowy wykładu - takie ryzyko jest jak najbardziej w zasięgu ręki.
 

...A potem nastąpiło tąpniecie, trzęsienie ziemi, 7 plag egipskich i tsunami – w jednym. Na scenę wyszedł nie kto inny jak Max Idzik z firmy Traders Center! Efektem przemowy jaką dał Pan Maks była największa ilość ludzi w głębokim szoku, jaką widziałem w jednym miejscu w życiu- a trzeba powiedzieć, że sala pękała w szwach. Osobiście ciekawi mnie, czy media głównego nurtu odnotują to wydarzenie…bardzo mnie to ciekawi (stawiam że w nikłym stopniu, bo nie pasuje do narracji- ale to moja skromna opinia…
 

Cóż zatem takiego powiedział Pan Idzik?
 

Na bazie trendu 7-letniego, wzbogaconego licznymi dodatkowymi spostrzeżeniami i informacjami wspierającymi tezę uznał, iż we wrześniu 2015 nastąpi bezprecedensowe załamanie na rynkach finansowych oraz że nie jest to wynik "swobodnej ręki rynku", ale dokładnie i drobiazgowo zaplanowana i realizowana akcja, której początku - preludium do ostatniej uwertury - możemy spodziewać się już w ciągu najbliższego miesiąca.
 

Po słowach Pana Maxa, w piękny słoneczny dzień w prześwietnym hotelu Gołębiewski na sali zapanował kolor…hmm- siny z niedowierzania i przerażenia możliwymi konsekwencjami. Reakcja sądzę, że porównywalna z tą prezentowaną przez statystycznego Polaka na informacje, że nie dostanie emerytury. Powietrze zaczęło wibrować od drżących oddechów, zdenerwowane spojrzenia omiatały rozbieganym wzrokiem salę i ponownie wracały na prelegenta. Inni - po prostu osłupieli.
 

…Ciekawe, czy Kopernik doświadczył podobnej reakcji gdy ogłaszał traktat o krążeniu ciał niebieskich. Tak - przerysowuję - niemniej ciążenie tego wydarzenia trudno opisać inaczej.
 

Mamy więc:


  • stopy procentowe które podskoczą, 
  • pieniądz - którego jest za dużo, 
  • firmy które są przewartościowane, 
  • hiperinflację, która radośnie wyściubia swój paskudny łeb zza framugi, 
  • możnych - w których rękach skupiony jest kapitał, 
  • gdzieś w tle delikatnie przebrzmiewające surowce,
  • i ...cykl 7-letni, na którego końcu pojawiają się 60-80% spadki.


Jedno wiem na pewno - stanowczo muszę zaktualizować scenariusze bazowe!


30-lat-pozniej.blogspot.com

Loading Comments