Polacy złożyli ponad 5 mln e-PIT-ów! Idą na rekord
shutterstock.com
Podatnik.info

Polacy złożyli ponad 5 mln e-PIT-ów! Idą na rekord

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

e-Deklaracje 2017 – będzie kolejny rekordowy wynik?


Elektroniczne PIT-y z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, co wiemy nie od dzisiaj – zauważa Ministerstwo Finansów w wydanym komunikacie. Podczas ubiegłorocznej akcji składania zeznań podatkowych Polacy pobili rekord. Przez internet do urzędów skarbowych przesłali prawie 8,3 mln deklaracji w rozliczeniu dochodów uzyskanych w 2015 roku.


Ministerstwo Finansów jest przekonane, że w 2017 roku ten wynik będzie jeszcze bardziej imponujący. Do 19 marca Polacy złożyli już ponad 5 mln 60 tys. elektronicznych formularzy PIT, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku było ich niespełna 4,5 mln.
Zwłaszcza, że do końca okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze dużo czasu. Resort przypomina, że w 2017 roku podatnicy muszą złożyć w urzędzie skarbowym PIT do wtorku 2 maja. Dlatego, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę, a w poniedziałek 1 maja przypada Święto Pracy, czyli dzień ustawowo wolny.


Szybki PIT, szybszy zwrot podatku


Jednak Ministerstwo Finansów zachęca Polaków, aby rozliczyli się z fiskusem już teraz. W tym celu resort prowadzi akcję „Szybki PIT”, w której przekonuje, że im wcześniej podatnik złoży w urzędzie skarbowym deklarację, tym prędzej otrzyma zwrot nadpłaty podatku. Urzędnicy przekonują, iż e-Deklaracje to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów za 2016 rok:


e-PIT-a składa się szybko, prosto i bez wychodzenia z domu. Stąd z roku na rok korzysta z nich coraz więcej Polaków. W 2009 r. przez Internet wysłaliśmy 320 tys. formularzy, w 2015 r. odliczyliśmy ponad 7 milionów e-PIT-ów, a rok temu pobiliśmy rekordowe 8,3 miliona elektronicznych zeznań. Teraz mamy ich dokładnie 5.061.474 (stan na 10 marca), a ich liczba rośnie z każdym dniem. Jest zatem szansa, aby do końca okresu rozliczeniowego było ich więcej niż w ubiegłym roku.


Rozlicz PIT w 5 minut przez portal podatkowy


W prosty sposób podatnik może rozliczyć się za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2016/2017 od Podatnik.info. Aplikacja dostarczy PIT za 2016 rok poprzez portal podatkowy bezpośrednio do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje obsługiwanego przez Ministerstwo Finansów.


Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona 8 113 486 zadowolonych Polaków i prześlij deklarację za 2016 rok do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online. Urzędnicy zidentyfikują tożsamość podatnika za pomocą 5 następujących danych:

  • imienia,
  • nazwiska,
  • daty urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwoty przychodu za 2015 rok (w przypadku osób wypełniających PIT po raz pierwszy, w tym polu należy wpisać 0 – słownie „zero”).Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Nie złożyłeś jeszcze PIT za 2016 rok? Masz coraz mniej czasu