Polacy złożyli już ponad 47 milionów e-Deklaracji!...
Ministerstwo Finansów
Podatnik.info

Polacy złożyli już ponad 47 milionów e-Deklaracji! Dołącz do nich i wypełnij PIT

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Więcej PIT-ów niż Polaków!


Dziś trudno uwierzyć, że w 2008 roku z rozliczenia za pośrednictwem systemu e-Deklaracje skorzystało zaledwie ponad 103 tys. podatników. Tymczasem w tym roku, chociaż nie dobiegł jeszcze końca okres rozliczeniowy PIT, który trwa do 2 maja, z elektronicznego rozwiązania przygotowanego przez Ministerstwo Finansów skorzystało już ponad 47 mln podatników! Jak to możliwe, że więcej, niż liczy ludność naszego kraju?

Źródło: Ministerstwo Finansów


Otóż za pośrednictwem systemu e-Deklaracje rozliczają się nie tylko podatnicy zatrudnieni na etacie czy w formie umów cywilnoprawnych, ale także przedsiębiorcy zatrudniający pracowników. Oznacza to, że w formie deklaracji PIT-11 muszą dostarczyć urzędowi skarbowemu informacji o swoich podwładnych, którzy byli przez nich zatrudnieni w 2015 roku.


Nic więc dziwnego, że najczęściej przesyłanym przez podatników za pośrednictwem systemu e-Deklaracje formularzem podatkowym jest PIT-11. Dotychczas w 2016 roku do urzędów skarbowych w całej Polsce przesłało go aż ponad 20,5 mln podmiotów, co potwierdza poniższy wykres przygotowany przez resort.

Źródło: Ministerstwo Finansów
 

Rozlicz się z Podatnik.info


Z kolei z deklaracji PIT, zdecydowanie najczęściej podatnicy za pomocą systemu e-Deklaracje przesyłali druk PIT-37, który złożyło ponad 4,6 mln podatników. W dalszej kolejności były to zeznania roczne PIT-36 (ponad 789 tys. osób), PIT-28 (ponad 471 tys.), PIT-36L (ponad 173 tys.), PIT-38 (ponad 69 tys.) oraz PIT-39 (ponad 13 tys.).

Źródło: Ministerstwo FInansów


Wszystkie powyższe rodzaje deklaracji podatkowych PIT w zaledwie 5 minut można rozliczyć za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 od portalu podatkowego Podatnik.info. Dlatego nie zwlekaj i w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem stworzonym przez nasz portal podatkowy. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ryczałtowcu, czas nagli? To nie powód, aby nie pamiętać o swoich przywilejach! Te ulgi możesz odliczyć!