Polacy coraz chętniej jeżdżą na wakacje
Xavier Donat/http://tnij.org/lsvn7pp/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/z7kronc
Infowire.pl

Polacy coraz chętniej jeżdżą na wakacje

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Od tego, gdzie spędzimy wakacje – w kraju lub za granicą – bardzo często zależy to, czy wyjazd zorganizujemy sobie samodzielnie czy skorzystamy z oferty biura podroży. „Temu ostatniemu rozwiązaniu sprzyjają ceny usług turystycznych, niezmienione od zeszłego lata” – zauważa w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek. Średni koszt planowanego wyjazdu zagranicznego wyniesie ponad 2600 zł na osobę (wzrost o 244 zł), podczas gdy krajowego – 1321 zł.
 

Przeciętnie wyjedziemy na 11 dni, najczęściej w dwie osoby (45%) lub samemu (25%). Jak mówi prezes Mondial Assistance Tomasz Frączek: „Obserwujemy wzrost wyjazdów wśród singli. Być może to oni sprawiają, że na wakacjach oprócz zwiedzania i odpoczywania dużym zainteresowaniem cieszy się poznawanie nocnego życia miasta”.
 

W podróż nadal bardzo często udajemy się własnym samochodem (67%), głównie tyczy się to wyjazdów krajowych. Gdy wybieramy się za granicę, preferujemy samolot (61%). Większość z nas nie ma obaw co do wyjazdu. Część osób niepokoi się jednak o pogodę, zdrowie czy też bezpieczeństwo.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Zawieszenie firmy podczas urlopu pozwala zaoszczędzić tysiąc złotych miesięcznie