Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Polacy coraz chętniej jeżdżą na wakacje
Xavier Donat/http://tnij.org/lsvn7pp/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/z7kronc
Infowire.pl

Polacy coraz chętniej jeżdżą na wakacje

16 mln Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje. To o milion więcej niż w roku 2014. Większość wyjeżdżających zdecyduje się na wypoczynek w kraju. Ci, którzy wybiorą się za granicę, najczęściej odwiedzą Grecję, Chorwację, Hiszpanię i Włochy. Wielu z nas na czas wyjazdu zamierza wykupić ubezpieczenie.

Od tego, gdzie spędzimy wakacje – w kraju lub za granicą – bardzo często zależy to, czy wyjazd zorganizujemy sobie samodzielnie czy skorzystamy z oferty biura podroży. „Temu ostatniemu rozwiązaniu sprzyjają ceny usług turystycznych, niezmienione od zeszłego lata” – zauważa w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek. Średni koszt planowanego wyjazdu zagranicznego wyniesie ponad 2600 zł na osobę (wzrost o 244 zł), podczas gdy krajowego – 1321 zł.
 

Przeciętnie wyjedziemy na 11 dni, najczęściej w dwie osoby (45%) lub samemu (25%). Jak mówi prezes Mondial Assistance Tomasz Frączek: „Obserwujemy wzrost wyjazdów wśród singli. Być może to oni sprawiają, że na wakacjach oprócz zwiedzania i odpoczywania dużym zainteresowaniem cieszy się poznawanie nocnego życia miasta”.
 

W podróż nadal bardzo często udajemy się własnym samochodem (67%), głównie tyczy się to wyjazdów krajowych. Gdy wybieramy się za granicę, preferujemy samolot (61%). Większość z nas nie ma obaw co do wyjazdu. Część osób niepokoi się jednak o pogodę, zdrowie czy też bezpieczeństwo.

Loading Comments