Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Podatnicy w 2015 roku złożyli ponad 7 mln e-PIT!
http://sxc.hu/
Ministerstwo Finansów

Podatnicy w 2015 roku złożyli ponad 7 mln e-PIT!

Składanie PIT-ów przez internet staje się coraz bardziej popularne. W ubiegłym roku podatnicy przesłali ponad 7 milionów dokumentów  drogą elektroniczną.

Od kilkuset do kilku milionów e-deklaracji rocznie

Statystyki wskazują na coraz bardziej powszechne korzystanie z możliwości załatwiania spraw z urzędem skarbowym przez internet. Gdy w 2008 r. system został uruchomiony na tę formę rozliczenia zdecydowało się tylko 470 osób. Kolejne lata przynosiły sukcesywny wzrost zainteresowania elektronicznymi deklaracjami PIT, by w 2015 r. osiągnąć wynik 7 milionów dokumentów złożonych w tej formie.

W prosty sposób możesz już dziś rozliczyć się z fiskusem za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016. Dzięki temu oprócz znacznej oszczędności czasu oraz pieniędzy zdobywasz możliwość zminimalizowania ryzyka popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji podatkowej. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.

Szczegółowa liczba składanych e-deklaracji przez podatników w poszczególnych latach:

Źródło: Ministerstwo Finansów

Jak podkreśla Ministerstwo Finansów, składanie deklaracji podatkowych przez internet jest najtańszą, najszybszą i najwygodniejszą formą rozliczenia z urzędem skarbowym. Rosnąca popularność tego systemu wynika nie tylko z faktu, że z roku na rok staje się on coraz bardziej funkcjonalny. Duży wpływ na to zjawisko ma również fakt, że Polacy coraz powszechniej wykorzystują Internet do załatwiania codziennych spraw.

Loading Comments