Podatki w Polce są zbyt skomplikowane?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Podatki w Polce są zbyt skomplikowane?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Badanie przeprowadzono wśród 135 przedstawicieli kadry zarządzającej, dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz szefów sprawozdawczości finansowej z firm działających w różnych sektorach gospodarki. Najbardziej interesujący jest fakt, że żaden z respondentów nie wystawił oceny bardzo dobrej dla jakiejkolwiek z analizowanych kategorii systemu podatkowego.

Podatek PIT nie sprawia kłopotów przedsiębiorcom

Jak wynika z badania, najmniej problematyczną kwestią podatkową z punktu widzenia przedsiębiorcy jest funkcja płatnika z tytułu PIT. Rozliczenia podatkowe podatku dochodowego od osób fizycznych nie stanowią problemu dla 1/4 respondentów. Natomiast 52 proc. badanych uważa, że są one umiarkowanie problematyczne.

Jeszcze łatwiej roczny PIT przez internet mogą wypełnić osoby fizyczne z pomocą Podatnik.info. W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Natomiast kolejną kłopotliwą kwestią dla przedsiębiorców jest przygotowanie zeznania podatkowego CIT, które według 77 proc. respondentów nie sprawia im problemów lub jest umiarkowanie problematyczne.
Z kolei najbardziej problematyczne (dla 59 proc. respondentów) są kwestie cent transferowych (TransferPricingu) oraz liczba deklaracji i informacji , które musi przygotować przedsiębiorca (stwierdziło tak 53 proc. badanych).

Niestabilność przepisów podatkowych zmorą przedsiębiorców

Respondenci ocenili (w skali od 1 do 5) pięć wybranych elementów systemu podatkowego w Polsce. Niestety wyniki badania nie napawają optymizmem, ponieważ żaden ze 135 badanych nie wystawił oceny bardzo dobrej jakiejkolwiek z analizowanych kategorii. Najwięcej osób wystawiających ocenę dobrą (13 proc.) wskazało na możliwość konstruktywnej wymiany argumentów podczas kontroli podatkowej oraz nastawienie urzędników administracji publicznej (11 proc.).

Aż 80 proc. badanych słabo lub bardzo słabo ocenia stabilność przepisów podatkowych w Polsce. Dodatkowo 60 proc. respondentów tak samo oceniło wcześniejsze informowanie o zmianach w prawie podatkowym przez ustawodawcę.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Przedsiębiorcy nie zamierzają czekać do 2018 r. Już teraz poszukują możliwości ucieczki przed superpodatkiem