Podatek za 2013 rok – kto może skorzystać z ulgi...
sxc.hu
Podatnik.info

Podatek za 2013 rok – kto może skorzystać z ulgi internetowej?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Oznacza to, że osoba która po raz pierwszy odliczyła ulgę w PIT złożonym za 2012 r., ostatni raz może to zrobić w zeznaniu składanym za 2013 r. Natomiast podatnicy, którzy pierwszy raz skorzystają z tego rodzaju preferencji w rozliczeniu rocznym za 2013 r., będą mogli uczynić to jeszcze raz w deklaracji podatkowej rozliczającej podatek dochodowy za 2014 r. (składanej w urzędzie skarbowym w 2015 r.). Następnie ulga internetowa całkowicie zniknie z polskiego systemu podatkowego.

Ulgę internetową mogą odliczyć podatnicy rozliczający się według skali podatkowej (PIT-36 i PIT-37) oraz ryczałtu (PIT-28). Wykazuje się nią w załączniku PIT/O, który trzeba dołączyć do powyższych zeznań podatkowych.

Przyspiesz czas oczekiwania na zwrot podatku dochodowego za 2013 r.

Odliczenia od dochodu (a nie podatku) wydatków na internet w maksymalnej kwocie 760 zł rocznie możesz dokonać za pomocą programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Dzięki rozliczeniu drogą elektroniczną podatnik znacznie szybciej może otrzymać zwrot przysługującej nadpłaty podatku. Warto zadbać, aby trafiła ona bezpośrednio na konto bankowe.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Jakie wydatki można odliczyć w ramach ulgi internetowej?

Podatnik może odliczyć jedynie wydatki związane z użytkowaniem internetu. Pod tym pojęciem należy rozumieć zarówno koszty związane z używaniem sieci w domu za pomocą stałego łącza, jak i bezprzewodowego za pośrednictwem urządzeń mobilnych w komputerze lub telefonie komórkowym.

Natomiast w ramach ulgi nie można odliczyć wydatków związanych z instalacją, rozbudową, modernizacją, a także serwisem i obsługą internetu. Ponadto prawo do tego rodzaju preferencji należy udokumentować, np. za pomocą faktur VAT, rachunków, dowodów wpłaty, potwierdzeń przelewów. Dokumenty muszą zawierać następujące informacje:

  • dane identyfikujące podatnika jako kupującego usługę,
  • dane dostawcy usług internetowych,
  • rodzaj zakupionej usługi,
  • kwotę zapłaty.


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników