Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
sondaż 26 głosów
4%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

1 głosów
85%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

22 głosów
12%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

3 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
PKPP Lewiatan popiera stanowisko Prezydenta RP
Redakcja
http://sxc.hu/

PKPP Lewiatan popiera stanowisko Prezydenta RP

Podziel się tym artykułem:   

Stanowisko prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie wprowadzenia poprawek do projektu ustawy związanej z refundacją leków jest jednoznaczne. Ich wdrożenie jest zdaniem głowy państwa konieczne.

PKPP Lewiatan i Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, który zrzesza krajowych producentów leków, jednomyślnie popierają stanowisko Bronisława Komorowskiego. Dziękują Prezydentowi za interwencję w sprawie niektórych zapisów ustawy, niezgodnych z konstytucją i zasadami wolnego rynku. Liczą na to, że w konsekwencji zgłaszanych przez Bronisława Komorowskiego zastrzeżeń, zostaną wprowadzone do projektu poprawki, których od dawna domagali się pracodawcy wraz z Komisją Trójstronną. 

Członkowie PKPP Lewiatan oczekują przede wszystkim wykluczenia z projektu zapisów, które wprowadzają nowy 3 proc. podatek od przychodów ze sprzedaży leków refundowanych. Ich zdaniem ewentualne jego wprowadzenie przyczyni się do pogorszenia sytuacji rynkowej krajowych producentów leków. Ponadto może powstrzymać ich rozwój oraz pozbawić środków na podejmowanie kolejnych inwestycji. Próby wprowadzenia nowych obciążeń podatkowych na polskie firmy uważamy za niezgodne z deklarowaną polityką rządu oraz potrzebami rozwojowymi polskiej gospodarki - dodają. 

Źródło: PKPP Lewiatan

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl