PIT za darmo? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając Program do PIT - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika
PIT za darmo? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając...
Justyna Nowak
FreeImages
Podatnik.Info

PIT za darmo? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając Program do PIT

Podziel się tym artykułem:   

Specjaliści i analitycy zauważają nieustanny wzrost zainteresowania rozliczeniem rocznej deklaracji podatkowej przez internet. Tendencja ta utrzymuje się od samego początku uruchomienia systemu e-Deklaracje niemal 10 lat temu. 

W odpowiedzi na zaistniały popyt, na rynku pojawiło się wiele specjalnych programów do zagadnień księgowych – zarówno płatnych, jak i tych darmowych. O czym powinniśmy pamiętać decydując się na rozliczenie PIT za darmo?

 

PIT za darmo a świadczenie pracy

W najczęściej spotykanym przypadku, aplikacja PIT jest potrzebna wyłącznie do indywidualnego rozliczenia deklaracji PIT-37 wraz z załącznikami. Podatnik, którego dotyczy taka sytuacja, bez cienia wątpliwości może sięgnąć po aplikację PIT za darmo PIT APP Pro. Uzupełnienie deklaracji podatkowej sprowadza się wówczas jedynie do przepisania informacji z formularza PIT-11, uwzględnieniu ewentualnych odpisów od podatku i autoryzacji powstałego jednolitego pliku kontrolnego. Sam proces weryfikacji autentyczności jest w pełni zgodny z założeniami Ministerstwa Finansów – przesłanie JPK wiąże się z błyskawicznym otrzymaniem Urzędowego Poświadczenia Odbioru, które jednoznacznie potwierdza dopełnienie obowiązków względem fiskusa przez pracowników.

 

PIT za darmo – nie tylko dla PIT-37

Z możliwości złożenia PIT za darmo skorzystać mogą nie tylko podatnicy, rozliczający się w oparciu o PIT-11. Wśród wielu formularzy, które znajdują się w zawsze aktualnej bazie aplikacji, znaleźć możemy deklaracje:

  • PIT-36 (działalność gospodarcza, opodatkowana zgodnie z zasadami progresji i skali podatkowej),

  • PIT-36L (działalność gospodarcza, opodatkowania liniowo w wysokości 19%),

  • PIT-28 (rozliczanie najmu bądź działalności gospodarczej z zastosowaniem podatku ryczałtowego od przychodów ewidencjonowanych),

  • PIT-38 (dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych),

  • PIT-39 (dochody ze zbycia nieruchomości i praw majątkowych).

 

W zakresie podstawowego rozliczenia podatkowego, PIT za darmo oferuje wszystkie niezbędne możliwości, zarówno na etapie uzupełniania deklaracji, jak i bezpiecznego przesłania kompletnego pliku na serwery Ministerstwa Finansów. Od tego roku, osoba rozliczająca PIT-37 ma możliwość błyskawicznego uzupełnienia formularza przy pomocy mobilnej aplikacji PIT APP. W przypadku braku dodatkowych ulg, jedynym zadaniem podatnika jest wówczas zrobienie zdjęcia formularza PIT-11, a program wykona za niego wszystkie wyliczenia. Postaw na sprawdzone rozwiązania, z którego skorzystano ponad 13 milionów razy i wybierz Program PIT Pro 2019/2019!

  

Podziel się tym artykułem: