Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

PIT za 2019 - kiedy zwrot nadpłaty podatku?
http://sxc.hu/
podatnik.info

PIT za 2019 - kiedy zwrot nadpłaty podatku?

W 2020 roku przedsiębiorcom został przedłużony termin składania zeznania podatkowego do 31 maja. Wszystko to z powodu pandemii koronawirusa, która ogarnęła cały świat. Jak sprawdzić status rozliczenia PIT i kiedy można spodziewać się zwrotu podatku? Dowiedz się więcej.

Przejdź do akapitów:


Zmiana terminu rozliczenia z fiskusem − przedsiębiorcy mają czas do 31 maja!


Rok 2020 jest zupełnie wyjątkowy jeżeli chodzi o rozliczenie z fiskusem. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami poruszania się w przestrzeni publicznej, związanymi z zapobiegam rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, Ministerstwo Finansów przedłużyło czas na samodzielne składanie zeznania podatkowego do przedsiębiorców do 31 maja. Wszyscy podatnicy łącznie z przedsiębiorstwami mają aż miesiąc dłużej na rozliczenie zeznania PIT. Jak to zrobić? 


Jedną z najlepszych, a więc bardzo korzystną metodą jest złożenie zeznania za pośrednictwem dedykowanego programu, dzięki któremu uwzględnisz wszystkie możliwe ulgi. Jak sprawdzić status rozliczenia i kiedy pojawi się nadpłata podatku w związku z nowymi terminami?


Jak rozliczyć PIT za 2019 rok?


Najlepszym sposobem na rozliczenie deklaracji PIT jest droga elektroniczna. W obecnej sytuacji jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, iż lepiej zostać w domu, by uniknąć potencjalnego zarażenia koronawirusem. W sieci dostępnych jest całe mnóstwo programów, które Cię w tym niemal wyręczą, a jednym z najbardziej poważanych jest podatnik.info.


Dlaczego warto postawić na program podatnik.info? Zalet tego rozwiązania jest bardzo dużo. Pierwszą z nich jest fakt, iż jest to w pełni bezpieczny system, który posiada rekomendację Ministerstwa Finansów a jednocześnie jest kompatybilny z systemem Ministerstwa Finansów. 


Co powyższe oznacza dla podatnika? Przede wszystkim to, że system do PIT 2019/2020 został sprawdzony przez ekspertów i zawiera wyłącznie najbardziej aktualną bazę formularzy PIT.


Kolejną zaletą jest na pewno to, iż obsługa tego programu jest bardzo prosta! Dzięki przejrzystemu interfejsowi rozliczysz się w kilka minut. Bez problemów i bez stresu. System przeprowadzi Cię niemal za rękę przez każdą czynność, podpowie najlepsze rozwiązanie, a co najważniejsze – pozwoli Ci uwzględnić wszystkie możliwe ulgi, które Ci przysługują. W ten sposób zyskasz pewność, że możliwie najkorzystniej wyjdziesz z tej sytuacji.


Kiedy pojawi się nadpłata podatku za 2019 rok?


Najszybszą formą rozliczenia z fiskusem, jak wspominaliśmy, jest rozliczenie przez Internet. Co do zasady urząd skarbowy ma 45 dni na zwrot nadpłaty podatku, licząc od dnia, w którym złożysz deklarację podatkową w systemie teleinformatycznym. Oczywiście termin ten może być krótszy. 


Warto jednak wiedzieć, że niepisaną zasadą jest to, że im wcześniej złożysz PIT, tym szybciej otrzymasz zwrot podatku. 


Loading Comments