Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

PIT przez internet za 2018 - dlaczego warto rozliczać...
Pixabay.com
Podatnik.Info

PIT przez internet za 2018 - dlaczego warto rozliczać podatek online?

Wraz ze zbliżającym się końcem kwietnia, każdego roku podatnicy w Polsce stają przed wyborem najlepszej metody złożenia deklaracji podsumowującej zarobki z ubiegłego roku. Zgodnie z badaniami, prowadzonymi niezależnie przez Ministerstwo Finansów, CBOS czy KPMG, coraz więcej rozliczających się wybiera PIT w internecie, charakteryzujący się bezpieczeństwem i wygodą.

 

Podjęcie decyzji o przesłaniu deklaracji za pośrednictwem sieci nie wiąże się z rezygnacją z jakiegokolwiek elementu deklaracji – podatnik wciąż ma wpływ na kształt całości deklaracji, którą teraz można uzupełnić o wiele łatwiej.

 

PIT w internecie za 2018 – szybciej, wygodniej, bezpieczniej

Co jest przyczyną nieustannego wzrostu zainteresowania składaniem deklaracji PIT w internecie? Dlaczego podatnicy decydują się na odejście od dostępnej od zawsze i sprawdzonej możliwości papierowego rozliczenia podatku? Źródła takiej tendencji należy dopatrywać się w kilku powiązanych ze sobą aspektach.

 

Błyskawiczne rozliczenie PIT 2019 z każdego miejsca na świecie

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż PIT w internecie złożymy szybciej. Ta forma rozliczenia nie wymaga znalezienia i wydrukowania aktualnej wersji deklaracji, lecz wiąże się jedynie z pobraniem programu PIT (bądź uruchomieniem odpowiedniej strony internetowej czy pobraniem mobilnej aplikacji). Do wypełnienia formularza podatnik potrzebuje wówczas jedynie urządzenia z dostępem do internetu.

 

Wypełnij formularz przy pomocy kilku kliknięć

PIT w internecie nie wymaga poproszenia o pomoc biegłego księgowego. Użytkownik programu PIT będzie mógł samodzielnie przenieść potrzebne informacje, np. z druku PIT-11 na formularz PIT-37. Aplikacja automatycznie podliczy odpowiednie kolumny zeznania podatkowego i zaokrągli powstałą kwotę do pełnej złotówki. Podatnik nie napotka również na żadne problemy w uzupełnieniu deklaracji podatkowej o należne mu ulgi, jak np. ulga rehabilitacyjna bądź na internet. Jeśli użytkownik programu zdecyduje się na podpięcie do uzupełnianej deklaracji załącznika PIT/O, program PIT samoczynnie stworzy JPK (jednolity plik kontrolny), który będzie zawierał obydwa uzupełnione druki.

 

Skorzystaj z bezpiecznych rozwiązań

Wypełnienie deklaracji PIT w internecie jest procesem całkowicie bezpiecznym. Program PIT, zarówno w wersji do pobrania, na przeglądarkę i smartfon, spełnia wszystkie kryteria bezpiecznego przesłania danych. Korzystanie z aplikacji w transferze JPK na serwery Ministerstwa Finansów odbywa się przy pomocy szyfrowanego, które gwarantuje zabezpieczony transfer danych wrażliwych. Integracja aplikacji PIT z systemem urzędu skarbowego gwarantuje również otrzymanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru, dzięki któremu natychmiast poznasz ostateczny status swojej deklaracji.

 

Warto rozliczyć PIT w internecie

Liczne zalety wypełnienia PIT  online sprawiają, iż to właśnie ta metoda przesłania deklaracji podatkowej z każdym rokiem zyskuje na popularności. Podobnie jak w przypadku druku papierowego, podatnik dysponuje pełnym wglądem w uzupełniane dane. Jednocześnie zyskuje on dodatkowy wsparcie w poprawnym wyliczeniu należności podatkowym, jak również bezpieczny system przesłania deklaracji bez udziału pośredników. Sprawdź sam, dlaczego PIT w internecie cieszy się coraz większym zainteresowaniem!

 

Loading Comments