PIT przez Internet 2019 – dlaczego warto rozliczyć się...
maxpixel.net
Podatnik.Info

PIT przez Internet 2019 – dlaczego warto rozliczyć się za 2018 online?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Co zrobić, by uniknąć pomyłek w deklaracji podatkowej i mieć ją z głowy jak najszybciej? Najlepiej zdecydować się na rozliczenie PIT przez Internet. 2019 rok może być rekordowy pod względem ilości PIT-ów złożonych online.

 

Mniejsze ryzyko popełnionych błędów

Program do rozliczenia PIT przez Internet 2019 posiada wszystkie aktualne formularze, zgodne z najnowszymi przepisami. Nie ma obaw o złożenie niewłaściwego druku lub pomyłkę w obliczeniach związaną np. ze zmianą stawek do poszczególnych ulg i odliczeń.

Według informacji Ministerstwa Finansów jednymi z najczęściej popełnianych błędów w rozliczeniach PIT są te związane z ominięciem niektórych pól. Program do PIT automatycznie sprawdza, czy każda rubryka została uzupełniona i powiadamia użytkownika, jeśli jest konieczność dodania jakichś informacji. W przypadku deklaracji składanych na papierowych formularzach często zdarzają się również typowo matematyczne błędy. I tutaj program PIT Pro przychodzi z pomocą – kwoty z poszczególnych pól są sumowane automatycznie, a obliczenia dokonywane według aktualnie obowiązujących progów, stawek i odpowiednio zaokrąglane. To sprawia, że mniejsze jest ryzyko niewłaściwie wyliczonych kwot podatków do zapłaty. Warto zwrócić na nie uwagę, bo w razie przelania mniejszej niż należna kwoty podatku, konieczna będzie dopłata wraz z regulacją urzędowych odsetek.Wygoda i dostępność

Aby wypełnić PIT online wystarczy posiadać komputer z dostępem do Internetu i znać kwotę przychodu za poprzedni rok, która będzie służyć jako potwierdzenie złożenia deklaracji. Sam proces wypełniania PIT zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu minut, w zależności od ilości formularzy od pracodawców i dodatkowych dochodów. Po wysłaniu PIT za pośrednictwem programu użytkownik otrzymuje oficjalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru swojej deklaracji, a sama deklaracja pozostaje na jego komputerze jako plik gotowy do odczytu i wydruku w każdej chwili. Tych, którzy obawiają się o bezpieczeństwo danych przesyłanych drogą internetową, powinien uspokoić fakt, że połączenie to jest szyfrowane zgodnie z aktualnymi wymogami GIODO. Dane te nie są nigdzie udostępniane ani sprzedawane – jedyną osobą, która ma do nich dostęp, jest użytkownik. 

Rozliczenie PIT przez Internet 2019 – szybszy zwrot podatku

Ministerstwo Finansów prowadzi stałą kampanię prezentującą korzyści, jakie niesie ze sobą rozliczenie PIT przez Internet. 2019 rok nie jest pod tym względem inny – choć coraz więcej osób odkrywa, jak wygodne jest wypełnianie PIT online, wciąż pod koniec kwietnia przed urzędami skarbowymi ustawiają się kolejki. Aby w nich nie utknąć, warto przesłać PIT drogą internetową. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest możliwość szybszego otrzymania zwrotu podatku. Elektroniczne PITy znacznie ułatwiają pracę urzędników, są czytelne i nie wymagają przepisywania danych do systemu. Dzięki temu sprawdzane i rozliczane są dużo szybciej od PIT-ów w formie papierowej.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT przez internet za 2018 - dlaczego warto rozliczać podatek online?