Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

PIT a Urząd Skarbowy
http://sxc.hu/
Podatnik.info

PIT a Urząd Skarbowy

Który urząd skarbowy?

Kluczową kwestią, decydującą który urząd skarbowy powinniśmy wybrać, jest nasz adres zamieszkania. Za odpowiedni uznaje się ten, pod który podlegaliśmy w poprzednim roku podatkowym. To znaczy, jeżeli do 31 grudnia poprzedniego roku mieszkaliśmy w centrum stolicy to Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście jest tym, do którego powinniśmy się udać.

W Polsce wszystkie urzędy skarbowe mają swoje oznaczenia, dlatego warto sprawdzić wcześniej, pod który podlegamy. Podczas wizyty należy pamiętać, że nie zostaniemy obsłużeni bez podania danych osobowych, dlatego należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

Co w przypadku zmiany adresu zamieszkania?

Gdy w trakcie roku podatkowego zmienimy adres zamieszkania w następnej deklaracji podatkowej powinniśmy podać ten nowy, aktualny. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu podlegamy pod ten urząd skarbowy, który był naszym rejonowym w poprzednim roku podatkowym.

Czy mój PIT trafił do urzędu?

Podatnicy, którzy zanoszą osobiście PIT do urzędu albo wysyłają go pocztą mają potwierdzenie, że został on przyjęty, co jednak z tymi, którzy zdecydowali się go wysłać online? Deklaracja podatkowa, która składana jest elektronicznie również trafia do urzędu skarbowego. Potwierdzeniem tego, że dotarła (UWAGA! Dotarła to nie znaczy, że jest poprawnie rozliczona) jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest gwarancją, że nasza deklaracja dotarła.

Loading Comments
Zainteresuje cię także