PIT a Urząd Skarbowy
http://sxc.hu/
Podatnik.info

PIT a Urząd Skarbowy

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Który urząd skarbowy?

Kluczową kwestią, decydującą który urząd skarbowy powinniśmy wybrać, jest nasz adres zamieszkania. Za odpowiedni uznaje się ten, pod który podlegaliśmy w poprzednim roku podatkowym. To znaczy, jeżeli do 31 grudnia poprzedniego roku mieszkaliśmy w centrum stolicy to Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście jest tym, do którego powinniśmy się udać.

W Polsce wszystkie urzędy skarbowe mają swoje oznaczenia, dlatego warto sprawdzić wcześniej, pod który podlegamy. Podczas wizyty należy pamiętać, że nie zostaniemy obsłużeni bez podania danych osobowych, dlatego należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

Co w przypadku zmiany adresu zamieszkania?

Gdy w trakcie roku podatkowego zmienimy adres zamieszkania w następnej deklaracji podatkowej powinniśmy podać ten nowy, aktualny. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu podlegamy pod ten urząd skarbowy, który był naszym rejonowym w poprzednim roku podatkowym.

Czy mój PIT trafił do urzędu?

Podatnicy, którzy zanoszą osobiście PIT do urzędu albo wysyłają go pocztą mają potwierdzenie, że został on przyjęty, co jednak z tymi, którzy zdecydowali się go wysłać online? Deklaracja podatkowa, która składana jest elektronicznie również trafia do urzędu skarbowego. Potwierdzeniem tego, że dotarła (UWAGA! Dotarła to nie znaczy, że jest poprawnie rozliczona) jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest gwarancją, że nasza deklaracja dotarła.

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
Wyniki sondażu: sondaż 264 głosów
40%

przez telefon

105 głosów
56%

z komputera

149 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
3%

na poczcie lub w punktach opłat

7 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Kto powinien złożyć PIT-38?