PIT-37 2018 za 2017 wypełnisz w 5 minut!
c.pxhere.com
Podatnik.Info

PIT-37 2018 za 2017 wypełnisz w 5 minut!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Co więcej, nie musisz się martwić o to, gdzie wpisać poszczególne dane i jak wykonać obliczenia. Skorzystaj ze wstępnie wypełnionej deklaracji, a większość informacji zostanie uzupełniona za ciebie.

 

Jeszcze do niedawna podatnicy musieli składać PIT-y osobiście. W konsekwencji pod koniec kwietnia urzędy skarbowe przeżywały prawdziwe oblężenie, a złożenie deklaracji kojarzyło się ze stresem i godzinami spędzonymi w kolejce. Na szczęście już od kilku lat możesz wysłać PIT przez internet.

 

PIT-37 2018 wypełnisz online

Jeżeli rozliczasz się na formularzu PIT-37 przygotowanie zeznania w wersji elektronicznej nie powinno potrwać dłużej niż 10 minut. 

 

-        Przygotuj niezbędne dokumenty. Aby złożyć PIT-37 w wersji elektronicznej będziesz potrzebował druku PIT-11, który przekazał ci pracodawca (jeżeli pracowałeś w kilku miejscach, powinieneś otrzymać formularz PIT-11 z każdego miejsca zatrudnienia). Przygotuj także kwotę przychodu uzyskanego w roku 2016 (PIT 2017). 

-        Pobierz program na dysk komputera. Możesz także założyć konto w wybranym serwisie i wypełnić PIT online.

-        Wybierz ilość formularzy PIT-11, jakie otrzymałeś od pracodawcy. Wpisz kwotę przychodu z poszczególnych druków PIT-11 w oddzielnych polach. Jeśli dostałeś jeden PIT-11 wypełniasz tylko jedno pole. 

-        Uzupełnij swoje dane: imię, nazwisko, numer PESEL oraz datę urodzenia.

-        Sprawdź poprawność danych. Nawet jeśli korzystasz ze wstępnie wypełnionej deklaracji, twoim obowiązkiem jest sprawdzenie poprawności przekazywanych do urzędu skarbowego danych. Pamiętaj, że to ty odpowiadasz za prawidłowe wypełnienie zeznania.   

-        Autoryzuj swój PIT i prześlij go do urzędu skarbowego. Aby wysłać PIT przez intenet, nie musisz posiadać podpisu elektronicznego. Weryfikacja danych następuje poprzez podanie kwoty przychodu z 2016 r. (PIT 2017).  

-        Poczekaj na UPO. Aby mieć pewność, że twój PIT dotarł do urzędu skarbowego, poczekaj na UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru). Jest to dokument, który potwierdza, że złożyłeś deklarację w odpowiednim terminie.  

  

PIT-37 2018 należy złożyć do 30 kwietnia. Masz więc już niewiele czasu, aby rozliczyć się z fiskusem. Na szczęście dzięki możliwości złożenia PIT online możesz wysłać swoje zeznanie z każdego miejsca i o każdej porze – wystarczy, że masz dostęp do internetu.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozlicz PIT-37 2018 online lub desktop - jak Ci wygodniej!