PIT 2019 – o czym powinieneś pamiętać rozliczając PIT?
FreeImages
Podatnik.Info

PIT 2019 – o czym powinieneś pamiętać rozliczając PIT?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

PIT-36L (działalność gospodarcza rozliczana liniowo), PIT-38 (kapitały pieniężne) i PIT-39 (zysk z nieruchomości). O czym powinniśmy pamiętać, przygotowując się do rozliczenia PIT 2019?

 

PIT 2019 najlepiej rozliczyć drogą elektroniczną

Liczba podatników, którzy decydują się na rozliczenie PIT 2019 za pośrednictwem internetu, rośnie z każdym rokiem. Wdrożony 10 lat temu system e-Deklaracje umożliwia bezpieczne, wygodne i szybkie rozliczenie deklaracji podatkowych. Rosnąca popularność elektronicznych PIT-ów przełożyła się na lawinowy wzrost liczby programów do rozliczania rocznego podatku.

 

W jaki sposób PIT 2019 staje się prostszy dzięki dedykowanym aplikacjom rozliczeniowym? Jedną z najważniejszych atutów programów podatkowych, takich jak PIT PRO 2018/2019, jest możliwość niemal nieograniczonej edycji uzupełnianej deklaracji. W przeciwieństwie do arkusza papierowego, dokonywane przez podatnika korekty nie pozostawiają żadnego śladu na formularzu. Nie sposób również nie docenić wygody płynącej z wbudowanego kalkulatora, który samoczynnie podsumuje wartość podatku w oparciu o uzupełnione dane.  

 

Rozlicz PIT 2019 bezpiecznie

Program PIT PRO 2018/2019 spełnia wszystkie procedury bezpieczeństwa, które są wymagane od oprogramowania uprawnionego do bezpośredniego połączenia z serwerami Ministerstwa Finansów. Użytkownicy aplikacji mają pewność, że wypełniane przez nich dane trafią bezpośrednio do celu. Proces złożenia PIT 2019 kończy się wraz z otrzymaniem tzw. Urzędowego Poświadczenia Odbioru. O ile dokument ten nie stanowi dowodu na poprawność przesłanej przez podatnika deklaracji, jest on w pełni respektowanym dowodem na dopełnienie procedur związanych z jej złożeniem.

 

W jaki sposób podatnik może rozpoznać, że automatyczny system Ministerstwa Finansów nie wykrył błędów w składanej deklaracji? Kluczowym czynnikiem jest wówczas tzw. status PIT, informujący o aktualnie trwającym etapie transferu jednolitego pliku kontrolnego (JPK) do fiskusa. Finalnym komunikatem przeprowadzanej operacji powinien być status 200, informującym o poprawnym zakończeniu całej procedury. Wygenerowany dokument należy wydrukować i przechowywać wraz z deklaracją przez minimum 5 lat od zakończenia danego roku kalendarzowego.

 

Zastanawiasz się jak najprościej rozliczyć PIT 2019 w odpowiednim terminie? Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań! Z możliwości programu PIT PRO 2018/2019 w ubiegłych latach skorzystano ponad 13 milionów razy - przekonaj się sam, dlaczego nasza aplikacja cieszy się niesłabnącym zaufaniem polskich podatników i dołącz do licznych zadowolonych użytkowników.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Załączniki do PIT-37 i PIT-36 za 2019 − zobacz, o czym musisz pamiętać!