PIT 2018 - ostatnie dni na wypełnienie. Zobacz, jak...
suretybonds.com
Podatnik.Info

PIT 2018 - ostatnie dni na wypełnienie. Zobacz, jak zdążyć ze złożeniem deklaracji za 2017

Jeżeli jeszcze nie udało Ci się wysłać zeznania, najlepiej będzie zrobić to online. Zobacz, czego potrzebujesz, żeby wypełnić PIT 2018 przez internet.


Jak najszybciej złożyć PIT 2018?

Osoby, które w ostatnim momencie zorientowały się, że obowiązek wypełnienia deklaracji podatkowej jeszcze przed nimi, powinny się pospieszyć. W ostatnie dni na składanie PIT urzędy są przepełnione podatnikami czekającymi w nawet kilkugodzinnych kolejkach. Termin niemal pokrywa się z weekendem majowym, co tym bardziej zniechęca do odwiedzenia urzędu. Na szczęście wypełnienie PIT 2018 przez internet całkowicie rozwiązuje ten problem.

Wypełnienie e-deklaracji, czyli deklaracji złożonej online, to zdecydowanie najszybszy sposób na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Program do PIT jest całkowicie darmowy i można uzupełnić go również online – bez pobierania. Cały proces potrwa kilka minut. Jedyne, czego potrzebujemy, to dostęp do internetu, zebrane PIT-y od pracodawców i zleceniodawców i podstawowe dane.

6 kroków do złożenia deklaracji

  1. Przygotuj niezbędne dane: imię i nazwisko, datę urodzenia, PESEL lub NIP oraz kwotę wykazaną w zeznaniu za poprzedni rok (z 2016 roku),
  2. Pobierz program lub zaloguj się w systemie, żeby wypełnić PIT 2018 online,
  3. Wybierz sposób rozliczenia,
  4. Zaznacz urząd skarbowy, do którego ma wpłynąć deklaracja,
  5. Wypełnij pola wskazane przez program, przepisując wartości z deklaracji otrzymanych od pracodawcy,
  6. Wyślij PIT

Wprowadzanie danych ułatwia fakt, że program wskazuje pola, które użytkownik musi uzupełnić. Nie ma więc powodów do obaw, że wpisaliśmy informacje w niewłaściwym miejscu. Zminimalizowane jest też ryzyko pomyłki. System samodzielnie oblicza właściwe wartości w oparciu o dane, które przepisaliśmy z deklaracji od pracodawców.

Jak wysłać PIT przez internet?

Program do uzupełniania e-deklaracji oprócz wypełnienia PIT, daje też możliwość wysłania go bezpośrednio do wybranego urzędu skarbowego. Termin złożenia zeznań mija o północy 30 kwietnia, więc spóźnieni podatnicy bez żadnych konsekwencji mogą uzupełnić PIT 2018 online nawet w nocy.

System po wpisaniu przez nas danych sprawdza, czy wszystkie obowiązkowe pola są wypełnione. Następnie, po naszym potwierdzeniu, wysyła PIT do urzędu. Po chwili otrzymujemy UPO. Jest to Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które gwarantuje nam poprawność wprowadzonych przez nas danych oraz dostarczenie dokumentu w terminie.

Ile będziemy czekać na zwrot podatku?

Średni czas oczekiwania na zwrot podatku wynosi od 3 do 6 tygodni. W praktyce jednak im później złożymy deklarację, tym bardziej musimy uzbroić się w cierpliwość. Urzędy mają maksymalnie 3 miesiące na wysłanie nam zwrotu. Przyspieszyć ten termin może zgoda na otrzymanie kwoty przelewem bankowym oraz wysłanie PIT przez internet. Wynika to z faktu, że e-deklaracje są przez urzędników rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także