PIT 2013 – którym organizacjom zaufali Polacy?
Fundacja Rosa

PIT 2013 – którym organizacjom zaufali Polacy?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Według danych Ministerstwa Finansów, z prawa przeznaczenia jednego procenta podatku na działalność wybranej OPP skorzystało ponad 12 milionów Polaków, co stanowiło 45% wszystkich podatników. W porównaniu do ubiegłego roku liczba ta wzrosła o około pół miliona.

 

Wyższa była także suma, którą przeznaczyliśmy na rzecz fundacji i stowarzyszeń. Łączna kwota przekazana organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia podatku dochodowego za 2013 rok wyniosła bowiem 506 mln zł, czyli była o 20 mln większa niż rok wcześniej.

 

Które organizacje obdarzyliśmy największym zaufaniem? Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęła Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która zebrała aż 127 mln zł. 17,5 mln zł zasiliło konto  Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, a 11,5 mln zł – Fundacji Avalon. W pierwszej piątce znalazły się również Fundacja Rosa (8,7 mln zł) oraz Fundacja Nasza Szkoła (6 mln zł).

 

Oznacza to, że najchętniej wspieramy organizacje działające w obszarach zdrowia, edukacji i pomocy społecznej; pomagające dzieciom i osobom niepełnosprawnym.

 

Co budujące, rośnie nasza świadomość społeczna – z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na rozdysponowanie 1% swojego podatku. Oby liczba ta wzrosła także podczas kolejnego okresu rozliczeniowego!

 

 

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
13 emerytura a podatek dochodowy – co musisz wiedzieć?