Październikowe debiuty na NewConnect
sxc.hu
Progress Holding Sp. z o.o.

Październikowe debiuty na NewConnect

Na koniec października 2014 roku, indeksy wykazały spadek wartości. Najwięszy 8,83% odnotował indeks NCIndex30, natomiast indeks WIG-Ukraina stracił 1,36%. Średnia ilość debiutów na NewConnect z ostatnich 12 miesięcy (listopad 2013 – październik 2014) wynosi 2,00 spółki na miesiąc.


W październiku szereg spółek na małym parkiecie otrzymało kary za brak działań, które naruszyły obowiązujący Regulamin ASO. Kary pieniężne oraz obowiązek zawarcia umowy z Autoryzowanym Doradcą przedstawia poniższe zestawienie:

Wykluczenia na rynku NewConnect i zawieszenia

  • PYLON-PDA, z dniem 7 październia – scalenie akcji,
  • SYNEKTIK S.A., w związku ze zmianą rynku notowań (akcje z NewConnect przeniesione zostały na rynek regulowany), z dniem 13 października,
  • IMS S.A., w związku ze zmianą rynku notowań (akcje z NewConnect przeniesione zostały na rynek regulo-wany), z dniem 17 października.

Kara wykluczenia w przypadku nie dostosowania się do instrukcji Zarządu Giełdy (między innymi publikacja zaległych raportów) grozi następującym spółkom:

  • SYNKRET S.A. W UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ, z dniem 19 listopada,
  • GENESIS ENERGY S.A., z dniem 19 listopada,
  • EAST PICTURES S.A., z dniem 19 listopada,
  • DIGATE S.A., z dniem 19 listopada.
  • Infoscope S.A., Taxus Fund S.A., ProxyAd S.A., Nemex S.A., Mobile Partner S.A., GC Investment S.A. Aton HT S A.

Zmiana nazwy spółki

  • UNIMOT GAZ S.A. (PLUNMOT00013) na UNIMOT, z dniem 15 października,
  • TYLKO PIŁKA S.A. (PLTLPKA00010) na ARTP CAPITAL S.A., z dniem 16 października.

Poniższa tabela, przedstawia zestawienie spółek, które po debiucie na rynku NewConnect, przeniosły swoje akcje na Rynek Główny w 2014 roku. Historycznie od stycznia 2008 do grudnia 2013 operację przeniesienia akcji wykonało 25 podmiotów. 

W październiku, podobnie jak w poprzednim miesiącu, na rynku NewConnect zadebiutowała tylko jedna spółka Investeko S.A.. zajmująca się doradztwem w zakresie ochrony środowiska. Na GPW zadebiutowały 2 nowe spółki, a kolejne 2 przeniosły akcje z rynku NewConnect. 84 dni, tyle minęło od ostatniego debiutu „nowej spółki” na Rynku Re-gulowanym (nie wliczając spółki, która zmieniła rynek notowań). GPW dalej porządkuję NewConnect, karząc lub usuwając spółki naruszające Regulamin ASO. Praktycznie każda spółka spóźniająca się z raportem jest ukarana. W związku z nieprzekazywaniem raportów groźba wykluczenia wisi nad 11 podmiotami, a ich czas na opublikowanie zale-głych informacji ubiega 19 listopada 2014 roku.


Progress Holding Sp. z o.o. 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także