Październikowe debiuty na NewConnect
sxc.hu
Progress Holding Sp. z o.o.

Październikowe debiuty na NewConnect

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Na koniec października 2014 roku, indeksy wykazały spadek wartości. Najwięszy 8,83% odnotował indeks NCIndex30, natomiast indeks WIG-Ukraina stracił 1,36%. Średnia ilość debiutów na NewConnect z ostatnich 12 miesięcy (listopad 2013 – październik 2014) wynosi 2,00 spółki na miesiąc.


W październiku szereg spółek na małym parkiecie otrzymało kary za brak działań, które naruszyły obowiązujący Regulamin ASO. Kary pieniężne oraz obowiązek zawarcia umowy z Autoryzowanym Doradcą przedstawia poniższe zestawienie:

Wykluczenia na rynku NewConnect i zawieszenia

  • PYLON-PDA, z dniem 7 październia – scalenie akcji,
  • SYNEKTIK S.A., w związku ze zmianą rynku notowań (akcje z NewConnect przeniesione zostały na rynek regulowany), z dniem 13 października,
  • IMS S.A., w związku ze zmianą rynku notowań (akcje z NewConnect przeniesione zostały na rynek regulo-wany), z dniem 17 października.

Kara wykluczenia w przypadku nie dostosowania się do instrukcji Zarządu Giełdy (między innymi publikacja zaległych raportów) grozi następującym spółkom:

  • SYNKRET S.A. W UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ, z dniem 19 listopada,
  • GENESIS ENERGY S.A., z dniem 19 listopada,
  • EAST PICTURES S.A., z dniem 19 listopada,
  • DIGATE S.A., z dniem 19 listopada.
  • Infoscope S.A., Taxus Fund S.A., ProxyAd S.A., Nemex S.A., Mobile Partner S.A., GC Investment S.A. Aton HT S A.

Zmiana nazwy spółki

  • UNIMOT GAZ S.A. (PLUNMOT00013) na UNIMOT, z dniem 15 października,
  • TYLKO PIŁKA S.A. (PLTLPKA00010) na ARTP CAPITAL S.A., z dniem 16 października.

Poniższa tabela, przedstawia zestawienie spółek, które po debiucie na rynku NewConnect, przeniosły swoje akcje na Rynek Główny w 2014 roku. Historycznie od stycznia 2008 do grudnia 2013 operację przeniesienia akcji wykonało 25 podmiotów. 

W październiku, podobnie jak w poprzednim miesiącu, na rynku NewConnect zadebiutowała tylko jedna spółka Investeko S.A.. zajmująca się doradztwem w zakresie ochrony środowiska. Na GPW zadebiutowały 2 nowe spółki, a kolejne 2 przeniosły akcje z rynku NewConnect. 84 dni, tyle minęło od ostatniego debiutu „nowej spółki” na Rynku Re-gulowanym (nie wliczając spółki, która zmieniła rynek notowań). GPW dalej porządkuję NewConnect, karząc lub usuwając spółki naruszające Regulamin ASO. Praktycznie każda spółka spóźniająca się z raportem jest ukarana. W związku z nieprzekazywaniem raportów groźba wykluczenia wisi nad 11 podmiotami, a ich czas na opublikowanie zale-głych informacji ubiega 19 listopada 2014 roku.


Progress Holding Sp. z o.o. 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Prognoza wyników Wind Mobile za 2014 r.