Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 424 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

83 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

89 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

252 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Otwarte oprogramowanie celem polskiej administracji
KS
http://sxc.hu/

Otwarte oprogramowanie celem polskiej administracji

Podziel się tym artykułem:   

- Rozwiązania oparte o swobodną wymianę wiedzy mają szczególne znaczenie dla nowoczesnej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji „Rola innowacji projektów open source w polskiej gospodarce”. Spotkanie odbyło się 27 września 2011 r. na Politechnice Warszawskiej.

- Innowacyjna gospodarka rozwija się nie tylko w oparciu o wielki kapitał, ale także o projekty zrodzone z pasji ich autorów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem takie rozwiązanie jest korzystne dla obydwu stron. – Świat zyskuje nowe możliwości rozwoju, a autorzy open source’wych projektów, dzieląc się wiedzą, zarabiają na wdrożeniu swoich pomysłów – wyjaśnił.

Zalety z korzystania z otwartego oprogramowania dostrzegli również przedsiębiorcy. – Niższe koszty użytkowania i większa elastyczność to plusy takiego rozwiązania – dodał szef resortu gospodarki. W jego opinii to także szansa na rozwój zawodowy dla młodych, wykształconych Polaków. – Dzięki elastyczności, jaką daje praca w systemie otwartym, mogą oni realizować projekty dla każdego klienta na świecie, bez koniczności wyjazdu za granicę – argumentował wicepremier Pawlak.

Zdaniem wiceszefa polskiego rządu open source to również przyszłość administracji państwowej. – Korzystanie z otwartego oprogramowania może znacząco zwiększyć jej otwartość na obywatela i elastyczność pracy urzędów – powiedział. Przypomniał, że MG już od dawna korzysta z takich rozwiązań. – System operacyjny naszych serwerów oparty jest na Open Suse Linux i Ubuntu Linux. Z kolei nowy portal resortu powstał w oparciu o system zarządzania treścią Drupal, który jest oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym – poinformował.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl