Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Otwarte oprogramowanie celem polskiej administracji
http://sxc.hu/

Otwarte oprogramowanie celem polskiej administracji

- Rozwiązania oparte o swobodną wymianę wiedzy mają szczególne znaczenie dla nowoczesnej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji „Rola innowacji projektów open source w polskiej gospodarce”. Spotkanie odbyło się 27 września 2011 r. na Politechnice Warszawskiej.

- Innowacyjna gospodarka rozwija się nie tylko w oparciu o wielki kapitał, ale także o projekty zrodzone z pasji ich autorów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem takie rozwiązanie jest korzystne dla obydwu stron. – Świat zyskuje nowe możliwości rozwoju, a autorzy open source’wych projektów, dzieląc się wiedzą, zarabiają na wdrożeniu swoich pomysłów – wyjaśnił.

Zalety z korzystania z otwartego oprogramowania dostrzegli również przedsiębiorcy. – Niższe koszty użytkowania i większa elastyczność to plusy takiego rozwiązania – dodał szef resortu gospodarki. W jego opinii to także szansa na rozwój zawodowy dla młodych, wykształconych Polaków. – Dzięki elastyczności, jaką daje praca w systemie otwartym, mogą oni realizować projekty dla każdego klienta na świecie, bez koniczności wyjazdu za granicę – argumentował wicepremier Pawlak.

Zdaniem wiceszefa polskiego rządu open source to również przyszłość administracji państwowej. – Korzystanie z otwartego oprogramowania może znacząco zwiększyć jej otwartość na obywatela i elastyczność pracy urzędów – powiedział. Przypomniał, że MG już od dawna korzysta z takich rozwiązań. – System operacyjny naszych serwerów oparty jest na Open Suse Linux i Ubuntu Linux. Z kolei nowy portal resortu powstał w oparciu o system zarządzania treścią Drupal, który jest oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym – poinformował.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Zainteresuje cię także