Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Otrzymałeś kilka PIT-11? Wypełnij jeden PIT-37
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Otrzymałeś kilka PIT-11? Wypełnij jeden PIT-37

Podziel się tym artykułem:   

Wypełniając PIT za 2015 r. podatnik musi uwzględnić wszystkie dochody uzyskane za pośrednictwem płatnika w jednym zeznaniu rocznym.

Oznacza to, że jeżeli w 2015 r. byliśmy zatrudnieni u kilku pracodawców i w konsekwencji otrzymaliśmy od każdego z nich formularz PIT-11, to składamy w urzędzie skarbowym jeden druk PIT-37. Wykazujemy w nim zsumowane przychody osiągnięte w wyniku pracy u kilku płatników.

W prosty sposób można to zrobić drogą elektroniczną, np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędów obliczeniowych podczas sumowania w zeznaniu rocznym przychodów z wszystkich informacji przekazanych nam przez pracodawców.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.

Rozliczyłeś przychody tylko z jednego PIT-11, - złóż korektę

Często zdarza się, że podatnicy zatrudnieni w trakcie jednego roku u kilku pracodawców składają zeznanie roczne przed otrzymaniem informacji PIT-11 od każdego z płatników. Oznacza to, że nie rozliczyliśmy się z fiskusem z wszystkich dochodów uzyskanych w 2015 r.

W takim przypadku należy złożyć korektę deklaracji podatkowej. W tym celu trzeba zaznaczyć na pierwszej stronie PIT opcję "korekta deklaracji" oraz podać jej przyczynę. Następnie po przygotowaniu korekty oraz uzupełnieniu wymaganych pól w zeznaniu należy ponownie przesłać je do urzędu drogą elektroniczną. Dzięki temu poprzednio złożony roczny PIT zostanie skorygowany.

PIT-11 - do kiedy musimy go otrzymać?

Płatnik ma obowiązek przekazać informację o dochodach osiągniętych przez podatnika w 2015 r. do 29 lutego 2016 r. Po jednym egzemplarzu formularza PIT-11 należy przesłać zarówno urzędowi skarbowemu, jak i zatrudnianemu pracownikowi. Brak doręczenia przez pracodawcę PIT-11 w ustawowym terminie nie zwalnia nas od konieczności rozliczenia się z fiskusem. W takim przypadku wypełniając zeznanie możemy dołączyć do niego kopię pisma wzywającą płatnika do przekazania nam informacji o naszych dochodach.

Nie zawsze jednak płatnik wręczy zatrudnianemu pracownikowi PIT-11. Stanie się tak np. w przypadku, gdy sporządził wcześniej zamiast informacji PIT-11 formularz PIT-40 (płatnik dokonuje w nim rocznego obliczenia podatku za podatnika, jeżeli wyraził on taką wolę przed 10 stycznia 2016 r. składając PIT-12).


Podatnik.info 

Podziel się tym artykułem: