OPP skuteczniejsze niż WOŚP! - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
OPP skuteczniejsze niż WOŚP!
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
Podatnik.info

OPP skuteczniejsze niż WOŚP!

Podziel się tym artykułem:   

Łączna kwota 1% podatku przekazanego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego z rozliczenia PIT za 2012 r. wyniosła niemal pół miliarda złotych i była prawie dziesięciokrotnie większa niż suma środków zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2013 r. 

Kolejny rekord zebranych środków przez OPP z 1% podatku

Był to kolejny rok, w którym odnotowano systematyczny wzrost zarówno kwoty przekazanych środków, jak i liczby podatników chętnych do wspomożenia OPP. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że do 13 września 2013 r. na konta ponad 7 tys. podmiotów trafiło 480 mln zł, przelanych przez 11,5 mln Polaków. Ponadto Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy również posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, a tylko z 1% podatku za 2012 r. pozyskała 3 270 152,37 zł.

Suma kwot zebranych łącznie przez wszystkie OPP w poszczególnych latach

Źródło: Ministerstwo Finansów

Niestety nie wszystkie organizacje są w stanie podjąć spektakularne działania medialne, aby zebrać duże kwoty na działalność charytatywną. Dlatego z pewnością skutecznym i pomocnym rozwiązaniem dla OPP będzie program do rozliczania PIT-ów ułatwiający podatnikom wypełnienie rozliczenia rocznego. Dzięki temu zwiększy się liczba darczyńców przekazujących 1% podatku, który następnie organizacje przekażą na rzecz osób potrzebujących.

Zwielokrotnij szansę swojej organizacji na większe wpływy z 1%

Prawo do przekazywania 1% podatku na rzecz OPP mają osoby wypełniające zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Z pewnością w 2014 r. ich liczba wzrośnie jeszcze bardziej zdecydowanie, ponieważ z roku na rok Polacy biją kolejne rekordy w liczbie składanych e-deklaracji.

W związku z tym interesującym rozwiązaniem dla fundacji będzie w pełni intuicyjny i prosty w obsłudze program PIT pro 2013, który stanowi kompleksowe rozwiązanie dla Organizacji Pożytku Publicznego chcących zwiększyć swoje przychody z 1% podatku. Potwierdzają to następujące liczby:

Źródło: Podatnik.info

Zyskuje OPP i podatnik

Podatnicy chętnie rozliczają się z fiskusem za pomocą programu PIT pro 2013, ponieważ mogą to zrobić wyłącznie przez internet, bez konieczności instalowania aplikacji na swoim komputerze. Dodatkowo użytkownik, dzięki całkowicie bezpłatnemu przechowywaniu swojego PIT-u w specjalnie do tego celu przystosowanej chmurze w portalu Podatnik.info zyskuje możliwość dostępu do deklaracji podatkowej 24 godziny na dobę, w dowolnie wybranym przez siebie momencie, z każdego miejsca na świecie.

Z kolei korzystające z PIT pro 2013 OPP zyskują skuteczne narzędzie pozwalające znacznie zwiększyć swoje wpływy z 1% podatku. Ponadto każda z nich ma dostęp do danych dotyczących użytkowania programu. Przede wszystkim jednak najbardziej zainteresuje je możliwość sporządzenia prognozy kwot przekazywanych z deklaracji PIT na poszczególną organizację.


Podatnik.info

 

Podziel się tym artykułem: