OPP skuteczniejsze niż WOŚP!
http://sxc.hu/
Podatnik.info

OPP skuteczniejsze niż WOŚP!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Kolejny rekord zebranych środków przez OPP z 1% podatku

Był to kolejny rok, w którym odnotowano systematyczny wzrost zarówno kwoty przekazanych środków, jak i liczby podatników chętnych do wspomożenia OPP. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że do 13 września 2013 r. na konta ponad 7 tys. podmiotów trafiło 480 mln zł, przelanych przez 11,5 mln Polaków. Ponadto Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy również posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, a tylko z 1% podatku za 2012 r. pozyskała 3 270 152,37 zł.

Suma kwot zebranych łącznie przez wszystkie OPP w poszczególnych latach

Źródło: Ministerstwo Finansów

Niestety nie wszystkie organizacje są w stanie podjąć spektakularne działania medialne, aby zebrać duże kwoty na działalność charytatywną. Dlatego z pewnością skutecznym i pomocnym rozwiązaniem dla OPP będzie program do rozliczania PIT-ów ułatwiający podatnikom wypełnienie rozliczenia rocznego. Dzięki temu zwiększy się liczba darczyńców przekazujących 1% podatku, który następnie organizacje przekażą na rzecz osób potrzebujących.

Zwielokrotnij szansę swojej organizacji na większe wpływy z 1%

Prawo do przekazywania 1% podatku na rzecz OPP mają osoby wypełniające zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Z pewnością w 2014 r. ich liczba wzrośnie jeszcze bardziej zdecydowanie, ponieważ z roku na rok Polacy biją kolejne rekordy w liczbie składanych e-deklaracji.

W związku z tym interesującym rozwiązaniem dla fundacji będzie w pełni intuicyjny i prosty w obsłudze program PIT pro 2013, który stanowi kompleksowe rozwiązanie dla Organizacji Pożytku Publicznego chcących zwiększyć swoje przychody z 1% podatku. Potwierdzają to następujące liczby:

Źródło: Podatnik.info

Zyskuje OPP i podatnik

Podatnicy chętnie rozliczają się z fiskusem za pomocą programu PIT pro 2013, ponieważ mogą to zrobić wyłącznie przez internet, bez konieczności instalowania aplikacji na swoim komputerze. Dodatkowo użytkownik, dzięki całkowicie bezpłatnemu przechowywaniu swojego PIT-u w specjalnie do tego celu przystosowanej chmurze w portalu Podatnik.info zyskuje możliwość dostępu do deklaracji podatkowej 24 godziny na dobę, w dowolnie wybranym przez siebie momencie, z każdego miejsca na świecie.

Z kolei korzystające z PIT pro 2013 OPP zyskują skuteczne narzędzie pozwalające znacznie zwiększyć swoje wpływy z 1% podatku. Ponadto każda z nich ma dostęp do danych dotyczących użytkowania programu. Przede wszystkim jednak najbardziej zainteresuje je możliwość sporządzenia prognozy kwot przekazywanych z deklaracji PIT na poszczególną organizację.


Podatnik.info

 

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Polacy złożyli ponad 5 mln e-PIT-ów! Idą na rekord