Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
sondaż 24 głosów
4%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

1 głosów
83%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

20 głosów
13%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

3 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Ograniczenie obowiązków informacyjnych coraz bliżej
Redakcja
http://sxc.hu/

Ograniczenie obowiązków informacyjnych coraz bliżej

Podziel się tym artykułem:   

Ustawa dotycząca redukcji obowiązków informacyjnych oraz ograniczenia barier administracyjnych pozwoli skończyć z uporczywymi przepisami, z którymi borykają się na co dzień obywatele.

Obecnie ustawa ma formę projektu, jednakże zmiany w przepisach, które wprowadzi, wydają się poprawić sytuację w przypadku aż 50 uciążliwych wymagań prawnych. Podstawowymi konsekwencjami wejścia w życie tej ustawy są ograniczenia obciążeń administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców. Za najbardziej pożądaną przez firmy zmianę uznaje się możliwość spełniania obowiązków informacyjnych w formie elektronicznej, uznawanej wówczas za równoznaczną z dokumentami drukowanymi.


Propozycje redukcji obowiązku informacyjnego mają mieć miejsce m. in. w stosunku do Ustawy o podatku od towarów i usług, co ma na celu ułatwienie rozliczania podatku VAT. Z kolei zmiana w Ustawie o rachunkowości pozwoli zlikwidować obowiązek publikacji sprawozdania finansowego w Dzienniku Urzędowym PR w Monitorze Polskim B. Obecnie obowiązek ten jest powszechnie uważany za bardzo kosztowny dla przedsiębiorców – nowy projekt ustawy zakłada elektroniczny i bezpłatny dostęp do KRS.


Szykowane są również propozycje przedłużenia terminu obowiązkowego wykorzystania płatnego urlopu aż do 31 lipca, co pozwoli pracownikom spędzać dni wolne od pracy w dogodnym okresie letnim. Co więcej, w myśl projektu, podatnicy otrzymają zwrot nadpłaconego podatku VAT już w ciągu 30 dni od złożonego rozliczenia, co skróci o połowę dotychczasowy czas oczekiwania na rozliczenia fiskusa.

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl