Odlicz przysługujące Ci ulgi i darowizny!
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Odlicz przysługujące Ci ulgi i darowizny!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Wielu podatników nie korzysta z przysługujących im preferencji podatkowych. Przyczyny są różne, ale najczęściej jest to spowodowane niewiedzą o możliwości odliczenia ulg i darowizn lub nie dołączenie do zeznania rocznego wymaganych załączników.

Pamiętaj o PIT/O!

Załącznik PIT/O jest jednym z najpopularniejszych formularzy podatkowych, ponieważ odliczamy w nim wszystkie ulgi z wyjątkiem wydatków mieszkaniowych, które wykazujemy w formularzu PIT/D. PIT/O jest załącznikiem do zeznań rocznych PIT-28, PIT-36 i PIT-37. Dowiedz się więcej o tym, dlaczego PIT/O jest niezbędnikiem każdego podatnika.

Odlicz po raz ostatni ulgę prorodzinną na dotychczasowych zasadach!

Wielu rodziców jest kompletnie zdezorientowanych doniesieniami medialnymi z których wynika, że rząd zmienił zasady odliczania ulgi prorodzinnej. Owszem zasady odliczania ulgi na dzieci zostaną nieco zmodyfikowane, ale stanie się to dopiero w 2014 r. (w zeznaniu rocznym za 2013 r.). Dowiedz się więcej o tym, dlaczego ulga prorodzinna pozostaje bez zmian w 2013r.

Skorzystaj z ulgi internetowej ostatni raz!

Podobnie jak w przypadku ulgi prorodzinnej, wielu Polaków nie wie, że w rozliczeniu za 2012 r. można jeszcze odliczyć wydatki związane z użytkowaniem internetu według dotychczas obowiązujących reguł. W kolejnych latach prawo do tej preferencji będzie przysługiwać ograniczonej liczbie podatników. Dowiedz się więcej o uldze internetowej 2013 oraz związanych z nią faktach i mitach.

Udowodnij fiskusowi prawo do odliczenia ulgi rehabilitacyjnej!

Prawo do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej przysługuje osobie posiadającej odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez lekarza specjalistę lub jej opiekunowi. Podatnicy odliczający tę ulgę są często pod lupą fiskusa, ponieważ popełniają wiele błędów. Dowiedz się więcej jakie są limity odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej, jak odliczyć wydatki na leki oraz jak dokumentować wydatki związane z odliczanymi świadczeniami.

Rozlicz się w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci!

Wielu podatników nadużywa prawa do wspólnego rozliczenia z dzieckiem. Przysługuje ono tylko osobom faktycznie samotnie troszczącym się o zaspokojenie potrzeb swojej pociechy. Dowiedz się więcej o tym, jak odliczyć ulgę z tytułu samotnego wychowywania dziecka w 2013 r.

Rozlicz się wspólnie z małżonkiem!

Wspólne opodatkowanie męża i żony jest bardzo korzystne (daje możliwość zapłacenia wspólnie niższego podatku niż przy odrębnych rozliczeniach) w przypadku, gdy roczne dochody jednego z małżonków plasują się w innym przedziale skali podatkowej niż dochody drugiego małżonka. Dowiedz się kiedy małżonkowie rozliczają się razem.

Pamiętaj o uldze na krew!

Wiele osób oddających krew zapomina o możliwości zmniejszenia wysokości swojego podatku dzięki odliczeniu darowizny. Dowiedz się jak odliczyć ulgę dla honorowych krwiodawców oraz jak obliczyć wartość darowizny.

Przekaż darowiznę na rzecz kościoła!

Przekazanie darowizny na rzecz kościoła powoduje, że podatnik może odliczyć ją od dochodu. Wiele osób ma jednak kłopot z odliczeniem maksymalnie najwyższej przysługującej im kwoty. Dowiedz się więcej o tym, jak wspomóc kościół i odliczyć darowiznę bez limitu.

Obniż koszty spłaty kredytu mieszkaniowego!

Wiele osób, które zaciągnęły kredyty na zakup mieszkania w latach ubiegłych nie zdaje sobie sprawy z istnienia ulgi odsetkowej. Powyższa preferencja może pozwolić kredytobiorcom nieco zmniejszyć obciążenie, jakim jest comiesięczne spłacanie rat. Dowiedz się więcej o tym, komu jeszcze przysługuje ulga odsetkowa.


Musisz dowiedzieć się, dlaczego należy pobrać UPO i jak szybko odebrać nadpłatę podatku!


Podatnik.info

 

 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ulgi podatkowe w rozliczeniu rocznym. Jak można z nich skorzystać?