Gorące tematy
Czy wyższa kwota wolna od podatku za 2017 r. w kwocie 6600 zł?
Wyniki sondażu: sondaż 111 głosów
12%

Nadal jest zbyt niska

13 głosów
84%

Powinna jeszcze bardziej wzrosnąć

93 głosów
5%

Większość podatników nie odczuje jej w swoich portfelach?

5 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Od 2012 roku obciążenia administracyjne firm zmniejszą...
Redakcja
http://sxc.hu/

Od 2012 roku obciążenia administracyjne firm zmniejszą się o 25 proc.

Podziel się tym artykułem:   

Ministerstwo Gospodarki chce pomóc małym i średnim przedsiębiorcom. W tym celu stara się o udostępnienie im korzystania z możliwości, jakie oferuje jednolity rynek. Zdaniem Waldemara Pawlaka, rozwój rynku wewnętrznego UE jest jednym z najważniejszych założeń MG na czas przewodnictwa Polski w Radzie UE. 

Minister gospodarki zapewnia, że w ramach takich działań, będą zachęcać państwa unijne do eliminowania obciążeń administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców. Zgodnie z założeniem UE, do 2012 roku, mają zmniejszyć się o 25 proc.

Do realizacji planu potrzebny jest jednak czynny udział właścicieli firm – twierdzi Waldemar Pawlak. Jego zdaniem za pomocą Oceny Skutków Regulacji przedsiębiorcy mogą wskazywać przepisy wymagające ich zdaniem poprawy. Dzięki temu współtworzą oni najbardziej korzystne regulacje dla biznesu.

 

Ponadto, wicepremier zapewnił, że zadbają w szczególności o małe i średnie firmy. W tym celu rozpoczną wdrażanie 10 zasad zawartych w Programie Small Business Act (SBA) dla Europy. Minister gospodarki, Waldemar Pawlak, zaznaczył, że zarówno nowe technologie, jak i ulepszenia w sektorze usług, czy też innowacyjne sposoby zarządzania w przedsiębiorstwach to najlepsze sposoby budowania przewagi konkurencyjnej.

 

Co ciekawe, resort w czasie Prezydencji planuje rozpowszechnić i rozwinąć handel elektroniczny. Ma to ułatwić m.in. przeprowadzanie transakcji transgranicznych on-line. 

Źródło: MG

Podziel się tym artykułem: