Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 392 głosów
84%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

331 głosów
10%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Od 2012 roku obciążenia administracyjne firm zmniejszą...
Redakcja
http://sxc.hu/

Od 2012 roku obciążenia administracyjne firm zmniejszą się o 25 proc.

Podziel się tym artykułem:   

Ministerstwo Gospodarki chce pomóc małym i średnim przedsiębiorcom. W tym celu stara się o udostępnienie im korzystania z możliwości, jakie oferuje jednolity rynek. Zdaniem Waldemara Pawlaka, rozwój rynku wewnętrznego UE jest jednym z najważniejszych założeń MG na czas przewodnictwa Polski w Radzie UE. 

Minister gospodarki zapewnia, że w ramach takich działań, będą zachęcać państwa unijne do eliminowania obciążeń administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców. Zgodnie z założeniem UE, do 2012 roku, mają zmniejszyć się o 25 proc.

Do realizacji planu potrzebny jest jednak czynny udział właścicieli firm – twierdzi Waldemar Pawlak. Jego zdaniem za pomocą Oceny Skutków Regulacji przedsiębiorcy mogą wskazywać przepisy wymagające ich zdaniem poprawy. Dzięki temu współtworzą oni najbardziej korzystne regulacje dla biznesu.

 

Ponadto, wicepremier zapewnił, że zadbają w szczególności o małe i średnie firmy. W tym celu rozpoczną wdrażanie 10 zasad zawartych w Programie Small Business Act (SBA) dla Europy. Minister gospodarki, Waldemar Pawlak, zaznaczył, że zarówno nowe technologie, jak i ulepszenia w sektorze usług, czy też innowacyjne sposoby zarządzania w przedsiębiorstwach to najlepsze sposoby budowania przewagi konkurencyjnej.

 

Co ciekawe, resort w czasie Prezydencji planuje rozpowszechnić i rozwinąć handel elektroniczny. Ma to ułatwić m.in. przeprowadzanie transakcji transgranicznych on-line. 

Źródło: MG

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl