Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Od 1 lipca do założenia firmy wystarczy formularz CEIDG
http://sxc.hu/

Od 1 lipca do założenia firmy wystarczy formularz CEIDG

Podziel się tym artykułem:   

Wiceminister gospodarki, Dariusz Bogdan obiecał, iż po zmianach zaproponowanych przez Ministerstwo Gospodarki, założenie firmy będzie możliwe w ciągu jednego dnia. Taką możliwość ma zapewnić zastosowanie formularza CEIDG.


Wiceminister Bogdan podczas konferencji poświęconej nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej powiedział, że od 1 lipca 2011 r. każdy przedsiębiorca będzie mógł zarejestrować swoją firmę przez Internet posługując się formularzem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Rozwiązania zawarte w formularzu CEIDG mają zapewnić automatyczny obieg informacji pomiędzy różnymi urzędami. Ponadto elektroniczny formularz zapewni możliwość natychmiastowej weryfikacji danych. Na stronie internetowej przewodnik po formularzu przeprowadzi nas krok po kroku po procesie rejestracji, a cała procedura, jak obiecuje ministerstwo, nie powinna zająć więcej niż 15 min. Przedsiębiorca, który chce założyć firmę, powinien posługiwać się elektronicznym podpisem bądź tzw. Profilem Zaufanym. Korzystanie z profilu ma być możliwe już od 1 czerwca w urzędach wojewódzkich, urzędach skarbowych oraz wybranych oddziałach ZUS, jak zapewnia MSWiA.

Przedsiębiorcy, burmistrzowie oraz wojewodowie, którzy obecni byli na konferencji zostali zapoznani ze szczegółami zasad działania CEIDG. Program szkoleń w gminach rozpocznie się od 15 maja br. Urzędy gminy w ciągu pół roku mają za zadanie przekazać do systemu informacje ze swoich rejestrów.

Konferencja odbyła się 12 kwietnia 2011 r. w MG.

Podziel się tym artykułem: