Gorące tematy
Czy wyższa kwota wolna od podatku za 2017 r. w kwocie 6600 zł?
sondaż 60 głosów
17%

Nadal jest zbyt niska

10 głosów
77%

Powinna jeszcze bardziej wzrosnąć

46 głosów
7%

Większość podatników nie odczuje jej w swoich portfelach?

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Nowe dowody osobiste od 2013 roku
Redakcja
http://sxc.hu/

Nowe dowody osobiste od 2013 roku

Podziel się tym artykułem:   

Znowelizowane przepisy o dowodach osobistych zaczną obowiązywać dopiero od 2013 roku. Rząd tłumaczy, że powodem przesunięcia daty wejścia w życie ustawy są względy organizacyjne. 

Minister spraw wewnętrznych i administracji zaprezentował projekt ustawy, która zmieni przepisy dotyczące dowodów osobistych i ewidencji ludności. Zawiera on głównie nowy termin wydawania tzw. nowych dowodów osobistych - 1 stycznia 2013 roku. Jak informuje rząd, przyczyną tej zmiany są względy organizacyjne i techniczne dotyczące procedur przygotowawczych i technicznych nowych dowodów. Chodzi przede wszystkim o certyfikację poziomu bezpieczeństwa i oprogramowanie. 

 

Jeszcze jedną zmianą są nowe przepisy o okresie ważności certyfikatów związanych z dowodem. Muiałby się on rozpoczynać w dniu aktywacji, a wygasać nie później niż w ostatnim dniu terminu ważności dokumentu. 

 

Rząd poinformował również, że zmiany w przepisach o dowodach niosą za sobą konieczność zmiany terminu obowiązywania przepisów ustawy o ewidencji ludności, które powinny zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2012 r.

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl