Notoryczne błędy w PIT-37
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Notoryczne błędy w PIT-37

Korekta PIT-37 podatkową powszedniością

Urzędnicy fiskusa są przyzwyczajeni, że podatnicy często składają korektę PIT-37. Jak wynika z raportu przygotowanego przez portal Podatnik.info pt. „9 najczęstszych problemów z PIT-37”, do najczęstszych błędów należą m. in.:

  • nagminne wpisywanie nr swojego konta bankowego w pole 134 formularza PIT-37, chociaż jest ono przeznaczone jedynie do podawania dodatkowych danych w przypadku, jeżeli małżonek składa PIT/D,
  • błędne wpisywanie danych identyfikacyjnych (np. imienia, nazwiska, nr PESEL lub NIP),
  • brak wiedzy o przysługujących ulgach i darowiznach. Oznacza to, że czasami podatnicy dowiedzą się o możliwości skorzystania z preferencji podatkowych po złożeniu zeznania rocznego i w konsekwencji dokonują jego korekty.


W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


W jaki sposób dokonać korekty PIT-37?

Korekty zeznania PIT-37 można dokonać zarówno osobiście we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym, jak i przez internet, - np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info.
W tym celu należy ponownie wypełnić zeznanie podatkowe oraz odpowiednie załączniki. Aby stworzyć w programie korektę PIT-37, trzeba zaznaczyć w aktywnym polu formularz „Cel złożenia formularza” korektę zeznania, a w następnym kroku potwierdzić chęć złożenia korekty oraz podać jej przyczynę. Powód dokonania korekty zostanie wpisany do dodatkowego formularza ORD-ZU, który stanowi uzasadnienie przyczyn korekty deklaracji. Formularz ten składa się wraz z korektą PIT-37.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także