Niemal 3 mln z nas żyje w skrajnym ubóstwie! Polak...
Youtube/OpcjaSpoleczna - Videoblog/http://skroc.pl/7cc1e
Podatnik.info

Niemal 3 mln z nas żyje w skrajnym ubóstwie! Polak wyrzuca na śmietnik 2 mln ton żywności!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jedzenie gnije albo nie zdążymy go zjeść. 2 mln ton na śmieci!


Jak alarmował w styczniu tego roku Bankier.pl, aż 43 proc. osób w gospodarstwach domowych żyło w Polsce poniżej granicy minimum socjalnego, czyli poniżej minimalnego godziwego standardu życia – ostrzegał w raporcie GUS!


Tymczasem z raportu Banku Żywności „Nie marnuj jedzenia 2016” wynika, że co trzeci z Polaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia do kosza!  W efekcie rocznie marnotrawimy 2 mln ton żywności! Niestety najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest nasze niedbalstwo i nadmierna konsumpcja:

Źródło: Bank Żywności


Jaka żywność ląduje w koszu na śmieci?


Jak wynika z raportu Banku Żywności, najczęściej Polacy na śmietnik wyrzucają wędliny, pieczywo i warzywa:

Źródło: Bank Żywności


Oznacza to, że przyczyną takiej sytuacji nie jest zła wola Polaków, ale ich nieświadomość dotycząca niemarnowania żywności. - Wyrzucanie jedzenia to bardzo ważny problem pojawiający na co dzień w każdym polskim domu. Chcemy uświadomić i edukować Polaków, jak w prosty sposób ograniczyć wyrzucanie wędlin, warzyw, owoców czy resztek z obiadu – podkreśla Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.


Każdy zasługuje na świąteczny posiłek! Pomóż w ten weekend!


W końcówce listopada 2016 roku oddziały Banku Żywności w całej Polsce organizują 20. już Świąteczną Zbiórkę Żywności. Odbywa się w dniach 25-27 listopada w 3500 sklepach, 500 miejscowościach i jest prowadzona przez 50 tys. wolontariuszy w naszym kraju! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy punkt w Twojej okolicy, w którym możesz wspomóc potrzebujących!


Jak informuje Bank Żywności, w ubiegłym roku jedzenie z zbiórki trafiło do 230 tys. osób. W 2016 roku oddziałom bardzo zależy na zgromadzeniu zapasów następujących produktów:

  • oleju,
  • cukrze,
  • przetworach warzywnych i owocowych,
  • słodyczach,
  • konserwach,
  • mące,
  • bakaliach.


75 proc. Polaków chce pomóc!


Z badań przeprowadzonych przez Bank Żywności wynika, że 3/4 Polaków chce podzielić się z innymi świątecznymi zakupami. – To gigantyczny potencjał życzliwości wobec tych, którzy bez pomocy nie mieliby takiej Wigilii, jak my wszyscy. A przecież mają prawo do takiego samego szczęścia – przekonuje Marek Borowski.


– W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta co my sami, to dowód, że Polacy wiedzą co znaczy empatia – przekonuje Anna Kołnierzak z Federacji Polskich Banków Żywności.


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Od października sklepy przekażą nieodpłatnie żywność bez VAT-u