Najlepszy sposób na ochronę Twoich wierzytelności -...
http://sxc.hu/
Gredan

Najlepszy sposób na ochronę Twoich wierzytelności - pieczęć prewencyjna

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Niestety Twoi rodzice nie znali sposobu, który mógłby zapobiec tej sytuacji. Chciałbyś zatrzymać ten proces. Możesz to zrobić, bo istnieje skuteczne narzędzie.

Kiedy i jak używać pieczęci prewencyjnej?

Zazwyczaj korzystają z niej osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Dlaczego? Bo to one najczęściej spotykają na swojej biznesowej drodze kontrahentów lub firmy, które nie regulują terminowo płatności. – Ta forma zabezpieczenia skierowana jest do tych przedsiębiorców, którzy już wpadli w finansowe tarapaty i nie chcą ich pogłębiać. O takim rozwiązaniu pomyśleć powinny też osoby, które takich problemów do tej pory nie miały, ale chcą dmuchać na zimne. Przede wszystkim nie chcą stracić płynności finansowej własnej firmy – tłumaczy Jolanta Wodniak, Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o. Pieczęć można umieszczać na fakturach, notach odsetkowych, wezwaniach do zapłaty oraz dokumentach potwierdzających wierzytelność. Innym, równie dobrym sposobem jest umieszczenie jej na stronie internetowej swojego przedsiębiorstwa.

Po pierwsze psychologia

Jest okrągła, a widniejący na niej napis przyciąga uwagę i…skutecznie działa: W przypadku braku terminowej zapłaty wszelkie nieuregulowane zobowiązania będą egzekwowane przez Firmę Gredan Sp. z o.o. oraz umieszczone na giełdzie długów recupero.pl. Działanie pieczęci opiera się na stosunkowo prostym mechanizmie psychologicznym. Kontrahent otrzymuje fakturę lub inny dokument księgowy na podstawie którego powinien dokonać płatności. Dzięki umieszczeniu pieczęci osoba ta ma świadomość, że w razie nieterminowej spłaty odzyskaniem długu zajmie się konkretna firma windykacyjna. – Takie działanie motywuje naszych partnerów biznesowych do regulowania opłat na czas. Faktury oraz inne dokumenty księgowe, które sygnowane są pieczęcią kontrahenci płacą w pierwszej kolejności – zaznacza Piotr Pisz, Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o.

Pięć minut. Tyle wystarczy, żeby bezpłatnie się zabezpieczyć

Pieczęć pobiera się w wersji elektronicznej. Sam proces rejestracji trwa zaledwie kilka minut i jest bardzo prosty. Wystarczy podać podstawowe dane między innymi NIP czy nazwę firmy, żeby pobrać wzór pieczęci. Po zarejestrowaniu utworzona zostaje podstrona z danymi Twojego przedsiębiorstwa. Jest to rodzaj dodatkowego poświadczenia autentyczności. - Wystarczy jedno kliknięcie, żeby pobrać gotową, przeznaczoną dla Twojego podmiotu pieczęć i można zacząć jej używać – mówi Jolanta Wodniak. Większość firm windykacyjnych, która posiada w swojej ofercie taki produkt, wymaga od klientów opłat. Najczęściej w postaci miesięcznego abonamentu. Dla przedsiębiorcy, zwłaszcza takiego, którego sytuacja finansowa nie jest stabilna, to spory wydatek. – W przypadku firmy windykacyjnej Gredan klient nie ponosi żadnych kosztów. Zarówno podczas procesu rejestracji oraz po pobraniu pliku z wzorem – podkreśla Piotr Pisz.

Działanie prewencyjne na wagę złota

Wyobraźmy sobie sytuację, w której właściciel firmy, na skutek niespłaconych należności traci płynność finansową. To z kolei doprowadza do bankructwa i ogłoszenia upadłości firmy. Ten czarny scenariusz może stać się również Twoim udziałem. Dlatego warto pomyśleć wcześniej jak zabezpieczyć się przed podobnymi problemami. Ta bezpłatna usługa funkcjonuje od niespełna kilku miesięcy. Przez ten krótki czas skorzystało z niej ponad 60 osób. Ich liczba cały czas rośnie.

Pieczęć prewencyjna to doskonałe narzędzie dyscyplinujące kontrahentów. Sprawdź na stronie gredan.pl jakie firmy już skorzystały z tej możliwości. I zabezpiecz się przed dłużnikiem!

Czekamy na Twój komentarz!

Monika Barzycka
Gredan Sp. z o.o. 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Kontrahent zalega z płatnościami, a podatki trzeba płacić