Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika
Nadal nie rozliczyłeś PIT 2018/2019? Rozlicz online...
FreeImages
Podatnik.Info

Nadal nie rozliczyłeś PIT 2018/2019? Rozlicz online darmowym programem PIT Pro

Podziel się tym artykułem:   

Wraz z postępującą cyfryzacją, rośnie liczba metod złożenia corocznej deklaracji podatkowej. Według przeprowadzonych badań, z każdym rokiem spada liczba deklaracji papierowych – zarówno składanych osobiście w urzędzie skarbowym, jak i druków wysłanych listownie. 

W ciągu ostatniej dekady raptownie wzrosła liczba formularzy przesyłanych za pośrednictwem internetu. Państwowy system „e-Deklaracje” umożliwia podatnikom uzupełnienie odpowiednich deklaracji za pomocą interaktywnych formularzy oraz programów PIT. Na internetowych deklaracjach oszczędzamy zarówno czas i pieniądze – oblicz PIT online bezbłędnie i szybko!

 

Oblicz PIT za 2018 samodzielnie

Rozważając możliwości złożenia deklaracji podatkowej przez internet, należy przeanalizować nasze oczekiwania względem programu PIT. Używana przez nas aplikacja powinna posiadać szereg niezbędnych funkcji, które ułatwią nam poprawne wypełnienie formularza i umożliwią łatwy dostęp do wypełnianych przez nas zeznań podatkowych. Program PIT posiada wszystkie niezbędne cechy, dzięki którym rozliczenie z fiskusem przeprowadzimy szybko i bez komplikacji. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

 

Używana przez nas aplikacja powinna dysponować wbudowanymi funkcjami kalkulacyjnymi, dzięki którym unikniemy pomyłek w obliczeniach. Program PIT 2019 pomoże nam bezbłędnie wyliczyć podatek – automatycznie podsumuje on odpowiednie pola deklaracji, a właściwe kwoty zostaną samoczynnie wpisane do formularza. Użytkownik będzie mógł również uniknąć jednej z najczęstszych pomyłek w obliczeniach należnego podatku, czyli błędnego zaokrąglenia (bądź niezaokrąglenia w ogóle) kwoty do pełnej złotówki. Jeśli przysługuje nam możliwość obniżenia wysokości PIT za pomocą ulg podatkowych, program PIT będzie w stanie dodać odpowiedni załącznik przy pomocy pojedynczego kliknięcia.

 

PIT online 2018/2019 bezawaryjnie

Osoby nieprzekonane do rozwiązań internetowych mogą wątpić w niezawodność cyfrowej deklaracji PIT – papierowa deklaracja nie wymaga komputera ani internetu, a do jej wypełnienia potrzebujemy wyłącznie długopisu. Program PIT wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dotyczącym bezawaryjnej aplikacji, oferującej darmowe wsparcie techniczne w wypadku problemów z poprawnym wysłaniem formularza podatkowego. W wypadku niespodziewanego problemu, wysłanie raportu na temat błędu sprowadza się do kilku kliknięć i oczekiwaniu na odpowiedź od zespołu specjalistów.

 

Wahasz się nad najlepszym sposobem wypełnienia obowiązku podatkowego? Oblicz PIT online – oferowana aplikacja pomoże Ci w błyskawicznym przygotowaniu kompletnej deklaracji, a po wysłaniu formularza natychmiast otrzymasz Urzędowe Poświadczenie Odbioru, stanowiące dowód przesłania Twojego PIT wprost na serwery Ministerstwa Finansów. Przekonaj się już dziś, w czym może pomóc Ci program PIT!

  

Podziel się tym artykułem: