Nadal nie rozliczyłeś PIT za 2018 rok? Sposoby, terminy i...
FreeImages
Podatnik.Info

Nadal nie rozliczyłeś PIT za 2018 rok? Sposoby, terminy i zmiany w PIT 2019

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

  

Program, który możesz znaleźć w internecie ułatwi ci zadanie – z jego pomocą złożenie deklaracji będzie proste i szybkie, a do tego unikniesz stania w kolejce. Co ważne, aplikacja weźmie pod uwagę zmiany, które zaszły ostatnio w prawie podatkowym, a było ich niemało. Poznaj najważniejsze z nich.

  

PIT 2018/2019: program pozwoli skrócić czas oczekiwania na zwrot

Jedną z najważniejszych zmian dotyczących rozliczenia z urzędem skarbowym są nowe terminy zwrotu nadpłaconego podatku. Przede wszystkim skrócono czas oczekiwania na pieniądze z nadpłaty w PIT 2018. Program do rozliczania podatku umożliwi ci złożenie dokumentów przez internet, a zwrot z podatków rozliczanych online powinieneś mieć na koncie maksymalnie w ciągu 45 dni – czyli o połowę szybciej niż przy osobistym złożeniu PIT w urzędzie. Jeszcze krócej na zwrot będą czekały osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny. One otrzymają go w ciągu 30 dni, podczas gdy przy tradycyjnej metodzie składania deklaracji czas oczekiwania na zwrot wynosi nawet 3 miesiące.

  

Ułatwienia w rozliczeniach PIT za 2018

Jedną z kluczowych zmian jest wysokość kwoty wolnej od podatku. Dzięki temu więcej zarobionych przez ciebie pieniędzy zostanie w twojej kieszeni. Ułatwiono także korzystanie z ulgi mieszkaniowej – nie musisz wpisywać kwot wykorzystanych w poprzednich latach, a jedynie aktualną.

  

Łatwiejsze rozliczenie darowizn w 2019

Kolejne ułatwienie to uproszczone rozliczenie darowizn. Nie trzeba podawać już w deklaracji danych adresowych organizacji, na rzecz której została przekazana darowizna. Te dane powinny znajdować się bowiem na potwierdzeniu przekazania środków lub przedmiotów.

  

Numer konta bez dodatkowego formularza

W 2019 pojawiła się też możliwość wpisania numeru konta bankowego czy informacji o posiadaniu Karty Dużej Rodziny bezpośrednio na deklaracji PIT 2019. Program do rozliczenia podatków bierze pod uwagę te zmiany, dzięki czemu może znacznie ułatwić procedurę związaną z przekazywaniem zwrotu nadpłaconego podatku. To sprawi, że dużo szybciej otrzymasz pieniądze.

  

Co zrobić, by zdążyć z rozliczeniem PIT 2019?

Termin składania deklaracji mija 30 kwietnia.  Aby uniknąć pośpiechu i stania w długich kolejkach w urzędach lub na poczcie, możesz skorzystać z innego rozwiązania, by na czas rozliczyć PIT 37 2018. Program internetowy umożliwi ci zrobienie tego online – bez wychodzenia z domu. Większość z dostępnych online programów zawiera w dodatku dokładne instrukcje i właściwie prowadzi podatnika za rękę przez wszystkie etapy wypełniania deklaracji. Oznacza to, że ryzyko popełnienia błędu jest znacznie mniejsze niż przy tradycyjnych drukach.  

  

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś! 

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT 2018/2019 - do kiedy i jak rozliczyć? Kiedy zwrot podatku? Jaka kwota wolna od podatku?