Na co przeznaczamy Twój 1% - wolontariusze RKBN - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Na co przeznaczamy Twój 1% - wolontariusze  RKBN
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1% - wolontariusze RKBN

Podziel się tym artykułem:   

Fundacja Rosa w ramach kampanii Rakoobrona prowadzi akcje edukacyjne, warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych i bezpłatny punkt badania znamion we Wrocławiu, a wszystko to w trosce o zdrowe i świadome społeczeństwo. Działania projektu aktywnie wspierają wolontariusze, tworzący drużynę RKBN. 

Już od trzech lat podczas wakacji zespół kampanii Rakoobrona organizuje na plażach w Trójmieście Letnią Akcję Edukacyjną. W charakterystycznym czarnym namiocie dermatolodzy i onkolodzy prowadzą bezpłatne badanie znamion pod kątem czerniaka. Zeszłoroczna sierpniowa akcja zakończyła się sukcesem – z darmowego badania skorzystało blisko 2700 osób. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ponad 20 wolontariuszy, którzy przekonywali Polaków, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wolontariusze RKBN wielokrotnie podkreślają, że pomoc przy kampanii to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale także ogromna satysfakcja. To dzięki ich wsparciu organizatorzy projektu wysłali materiały edukacyjne do prawie 600 szkół, biorących udział w II edycji akcji, a także zaplanowali warsztaty edukacyjne dla młodzieży szkolnej.

Dzięki podatnikom drużyna Rakoobrony ma moc, by działać. Fundacja Rosa dziękuje za okazane zaufanie oraz fundusze przekazane w ramach akcji 1% podatku dochodowego dla OPP. 

Podziel się tym artykułem: