Gorące tematy
Czy wyższa kwota wolna od podatku za 2017 r. w kwocie 6600 zł?
sondaż 57 głosów
14%

Nadal jest zbyt niska

8 głosów
79%

Powinna jeszcze bardziej wzrosnąć

45 głosów
7%

Większość podatników nie odczuje jej w swoich portfelach?

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: warsztaty RKBN
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa
Fundacja ROSA

Na co przeznaczamy Twój 1%: warsztaty RKBN

Podziel się tym artykułem:   

Młodość rządzi się swoimi prawami. Jednak niezwykle ważne jest, aby przeżyć ją świadomie i odpowiedzialnie, a przede wszystkim w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Dlatego w ramach kampanii Rakoobrona Fundacja Rosa odwiedza polskie szkoły z warsztatami edukacyjno-profilaktycznymi. 

Wśród wchodzącej w dorosły świat młodzieży nadal panuje błędne przekonanie, że chorobą nowotworową można się zarazić, na przykład drogą kropelkową. Stanowi to nie lada problem, ponieważ świadczy o niewiedzy nie tylko dorastających uczniów, ale przede wszystkim ich rodziców, krewnych, opiekunów i nauczycieli.

 

Dlatego celem Fundacji Rosa jest uświadomienie młodych ludzi o przyczynach występowania nowotworów: szyjki macicy, płuca oraz czerniaka złośliwego, a także poszerzenie ich wiedzy na temat sposobów zapobiegania tym chorobom.  Uczestnicy warsztatów, prowadzonych przez organizatorów kampanii Rakoobrona, otrzymują odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a co za tym idzie, dowiadują się, co mogą zrobić dla siebie, aby żyć zdrowo i świadomie.

 

Podczas spotkania podzieleni na grupy uczniowie na podstawie dostarczonych obrazków układają historię o osobie chorej na raka. Wszystkie opowieści są omawiane na forum klasy. Część warsztatową uzupełnia dyskusja na temat profilaktyki onkologicznej, tak ważnej w czasach, gdy choroby nowotworowe urosły do rangi schorzeń cywilizacyjnych. Ostatni punkt zajęć stanowi pokaz filmu „Gra z rakiem”, w którym wypowiadają się trzy osoby dotknięte chorobą nowotworową.

 

Warsztaty edukacyjne RKBN nie mogłyby się odbyć, gdyby nie pomoc podatników. Fundacja Rosa dziękuje za okazane zaufanie oraz fundusze przekazane w ramach 1% podatku dochodowego. 

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl